Biz Kimiz?

istanbul-yesil-mavi-deniz
İstanbul’da bir tepeden Karadeniz

Hayalimiz

Bir hayalle yola çıktık. Kendi istediklerimizi başkalarının da istediğini fark ettik. “Neden hem sade hem kullanışlı yapmıyorlar şunları” dediğimiz tüm deri aksesuarlarını birer birer kendimiz üretmeye karar verdik. Başta küçüktük. Ama hayallerimiz hep aynı kaldı. Şimdi adım adım hem hayallerimizi gerçekleştiriyor, hem de sizin isteklerinizi karşılıyoruz. O kapkalın, gereksiz 40 tane cebi olan ve size ağırlık yapmaktan başka bir işe yaramayan özellikleriyle bildiğiniz deri ürünlerine artık mecbur değilsiniz. 

Minik Bir Sır

Bir de size ufak bir sır verelim: “Bana şu kadar cep lazım. Şunları şunları da yanıma almam lazım” diye düşünüp yanınıza aldığınız çoğu şeyi, bir kere yanınızda taşımamaya başladığınızda ne kadar gereksiz olduklarını anlıyorsunuz. 

Bu her kullanışlı aksesuar için geçerli. Bizim ürünlerimizi kullanın veya kullanmayın, ama emin olun o şişmiş cüzdanlara veya dolu çantalara ihtiyacınız yok. Biraz nakit ve bir kaç kartla hayat daha güzel.

İstanbul…

İstanbul’dayız. İstanbul’u seviyoruz. Bu şehri güzel yapan her ayrıntıyı çok seviyoruz. Ve bu ayrıntılardan bir tanesi olmak istiyoruz.

Çalışıyoruz, Çok Çalışıyoruz!

Çalışıyoruz. Çok çalışıyoruz. Ama sıra eğlenmeye geldiğinde dibine kadar eğleniyoruz. Yani yaptığımız her işi tam yapıyoruz, hiç birini yarım bırakmıyoruz. Bu felsefemizi ürettiğimiz ürünlere de yansıtıyoruz. Her birini sağlam, uzun yıllar kullanılacak, dayanıklı üretiyoruz. Her zaman en kaliteli derileri kullanıyoruz. Ürettiğimiz ürünlerin işçiliğini en kaliteli düzeyde tutuyoruz ve her zaman sizi memnun etmek için sonuna kadar çalışıyoruz.

Geleceğe Dair Hedeflerimiz

Ülkemizin ürünlerini tüm dünyada tanınan bir marka haline getirmek. Modanın membağı sayılan New York’ta, Paris’te, Londra’da ve tabii ki İstanbul’da ürünlerimizin insanlar tarafından bilinen bir marka olarak taşınması ve kalitesiyle herkesi kendine hayran bırakarak nesiller boyu aktarılabilecek ürünlerin üretimini sağlamak.

Kendimize Biçtiğimiz Görev

Bizim değil müşterinin taleplerini öncelemek, neticede uzun vadeli müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hem işletmemizin uzun vadeli geleceğini gözetmek hem de müşteriyi kısa ve uzun vadede memnun etmektir. Kısa vadede elde edilecek çıkarlardan hiçbir fayda sağlanmayacağına inanıyoruz. Bu yüzden her daim uzun vadede müşterilerin çıkarlarını önemsiyoruz.

istanbul-gece-bogaz
Gece Vakti İstanbul Boğazı

Blaxy Nedir?

Blaxy aslında Karadenizin hırçın dalgalarından çıkardığımız bir isim. Karadenizin yüzyıllardır hem deli dolu ve dizginlenemez oluşu, hem de yüzyıllardır ona güvenenlere asla sırtını dönmemesi ve bereketli sularını açması bize ilham verdi. Biz de “Hem deli dolu, hırçın, kendi bildiğini okuyan ama yine de ona güvenenlere asla sırtını çevirmeyen” bir marka olmak için yola çıktık. Black Sea olarak bilinen Karadenizimizin ismini markamızda kullanmak istedik ve ortaya okunuşu “Black Sea” ile farksız olan “Blaxy” çıktı. Karadeniz gibi hırçın, yola gelmez, kendi bildiğini okuyanlar için üretiyoruz.

istanbul-kilyos-sahil
İstanbul Karadeniz Sahil