tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Deri Ürünleri Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Deri, dünyada giyim ve aksesuar denildiğinde akla gelebilecek en kaliteli malzeme olmakla birlikte nihai anlamda da modada her zaman bir yatırım aracı olarak görülmektedir. Bu nedenle deri ürünler satın alırken de doğru seçimleri yaptığınıza dikkat etmeniz önemlidir. 

Erkek giyiminde tarih boyunca deri malzeme, modanın önemli özelliklerinden birini oluşturmuştur. Bu kapsamda da her erkeğin bazen iyi bir deri ürüne ihtiyacı olacaktır. Bu ürün kimi zaman bir ayakkabı kimi zaman bir deri ceket veya cüzdan olabilir. Örneğin, deri cüzdan denildiğinde Blaxy Leather sayesinde Poyraz model cüzdanlar gerçekten aranan özellikleri gösteren ürünler olarak görülebilir. 

Derinin harika bir yapısı olduğu bilinirken, satın alınması noktasında da bazı noktalara dikkat edilmesi gerektiği bilinmelidir. Hatta sadece satın almak ve kullanmak değil kullandıktan sonrasında da deriye iyi bir şekilde bakmak ve korumak da aynı önemi arz etmektedir. 

Neden Deri Ürünler Seçilmelidir?

Deri ürünleri seçerken bazı noktaları göz önünde bulundurmak, derinin faydalarını ve kalitesini daha net bir şekilde gösterir. Önemli bir noktada tutum, koruma ve dayanıklılık derinin kalitesi için en önemli noktaları ortaya çıkarır. 

Deri Tercihlerinde Tutumun Önemi

Deri çok eski zamanlardan bu yana güç, asilik ve erkeklik ile alakalı bir tarz oluşturmuştur. Bu yaklaşımlar eğer bir erkek olarak size çekici geliyorsa, bu durumda sizin de bir deri ürün seçmeniz gerekecektir. Geçmişe dönük düşünüldüğünde, Irving Scott tarafından tasarlanan ilk deri motosiklet ceketi, 1928 yılında bir Harley Davidson mağazasına satılırken, 1953 yılında ise Marlon Brando asi bir kültürü sembolize ederken bir deri bombardıman ceketi giymeyi seçmişti. 

Hem Hollywood’da hem de Yeşilçam’da birçok erkek sanatçı deri ceketler ile bu tutumu ortaya çıkarırken, sonraki yıllarda punk rock sanatçıları ve rock müzik sanatçıları da deri ceketleri ile bu tarzı sürdürmüştür. Günümüzde de erkekler için bahsedilen herhangi bir tarzda deri ceketler ya da montlar halen bu akımların bir parçası olmayı ve bu tutumu sürdürmeyi sağlamaktadır. 

Derinin Koruyucu Yapısı

Deri tercihlerinde belirtilen koruma yapısına gerçekten çok önemli bir yere sahiptir. Çünkü deri tarih içerisinde de askerler için bir zırh görevi görmüş, silah kılıfı oluşturmuş ve insanları koruma görevi yerine getirmiştir. Özellikle tarzınız ile uyumlu bir şekilde deri kullanmanız size rüzgara karşı dayanıklılık, nefes alan bir giyim ve su geçirmez bir yapı sağladığı için günümüzde kullanımı halen sürmektedir. 

Dayanıklılık Deriyi Özel Bir Hale Getiriyor

Belirtilen üç noktada yer aldığı gibi derinin dayanıklı bir yapısı bulunması, çok uzun yıllar kullanımı sürdürmeye yardımcı oluyor. İyi biri deri ceket satın alındığında, özellikle iyi bir bütçe ile bu ürüne sahip olduğunuzda uzun yıllar değecek bir kullanım elde edebilirsiniz. Üretim yapısı nedeniyle dokuma ile üretilmiş olan deri ceketler veya giysiler çözülme, esneme ve yırtılma gibi durumlardan korunarak, çok daha güçlü bir şekilde kullanılabilir. 

Derinin Çeşitleri Nelerdir?

Deri kendi içerisinde üretim yapısına, kullanıldığı malzemelere ve kullanım alanlarına göre çeşitlilikler oluşturur. Bu çeşitlilikler ise derinin kalitesini ve kullanılacağı noktanın özelliklerini ortaya koyar. Örnek olarak Blaxy Leather marka Erkek Deri Cüzdan Poyraz ürünü sırçalı deri olarak adlandırılan en yüksek kalitedeki deri malzeme ile üretilir. 

Poyraz Erkek Deri Cüzdan kaliteli deri malzemesi ile birlikte minimalist ve zarif bir tasarıma sahip olurken, aynı zamanda da yüksek bir sağlamlık oluşturmaktadır. Uzun yıllar kullanım sağlayabilecek bu cüzdan özellikle çok ince bir yapıya sahip olduğu için de 3 milimetre kalınlığı ile isteyen herkesin aradığı tüm özellikleri karşılayabilmektedir. 

Derilerde bahsedilen çeşitlere bakıldığında ise genel olarak suni deri, hakiki deri, rugan, süet deri, nubuk deri, üst dokulu deri ve tam damarlı deri gibi çeşitler yer almaktadır. Özel olarak bu deri çeşitlerinin her biri teker teker incelenebilir. 

Suni Deri Nedir?

Sentetik olarak adlandırılabilecek suni deri, özellikle döşeme ve son moda üretimler için gayet uygun görülmektedir. Çok uzun yıllar kullanmak istemediğiniz ve daha yeni trend bir ürün istediğinizde ya da vegan bir yaklaşıma sahip olduğunuzda suni deri malzemeler seçilebilir. İnsan yapımı sentetik malzemelerden üretilmek ile birlikte deriye çok benzer bir yapıya sahiptir. Ancak deri gibi özel bir bakım gerektirmez. 

Hakiki Deri Nedir?

Son moda ürünlerde en çok kullanılan malzemelerden birisi ise hakiki deridir. Bugün moda içerisinde görebileceğiniz gerçek deri etiketi yer alan ürünlerin neredeyse hepsi gerçekten deri malzeme ile üretilir. Fakat çoğu zaman kullanılan bu gerçek deri yapıştırılmış deri yani piyasadaki en düşük sınıf deri malzeme olarak görülebilir. 

Hakiki deri içerisindeki bir diğer çeşit ise ayrık tanecikli deri yani zayıf deri türü olarak kabul edilmektedir. Bu çeşit çok daha gevşek bir yapıya sahiptir ve sentetik deri kadar ucuz bir şekilde kullanıldığından dolayı dayanıklı değildir. 

Rugan Nedir?

Patentli bir malzeme olması ile birlikte kimi zaman doğal kimi zaman sentetik bir yapıya sahip olan rugan, genellikle ayakkabı üretiminde kullanılır. Parlak, pürüzsüz ve cam benzeri bir görüntü oluşturmak için vernik kullanılan rugan, su geçirmez bir yapıya sahiptir. 

Modern bir şekilde rugan çok kullanılan bir malzeme olmasa da eski dönemlerden bu yana halen devam eden bir kültür oluşturmaktadır. Bu bağlamda da gerçekten kaliteli bir malzeme olarak bugün halen kullanılsa da bazı üreticiler rugan üzerinde plastik ve reçine kaplamalar yapmayı seçmektedir. Özellikle günümüzde rugan malzeme çok düşük kaliteli derilerden üretilebilmektedir. Bu noktada da hangi ürünü seçmek istiyorsanız, üretici ve üretimine dikkat etmek fayda sağlayacaktır. 

Süet Deri Nedir?

Günlük elbise ve ayakkabılar için kullanılan süet deri, dokusu açısından yumuşak bir kullanım sağlar. Bu açıdan da zımpara uygulanmış alt katman deriden üretildiği için hafif ve esnek bir yapıya sahip olarak, sık sık bakım yapılması gereken bir malzemedir. 

Nubuk Deri Nedir?

Nubuk, süet ile benzer bir şekilde günlük elbise, ayakkabı ve cüzdan gibi malzemelerde kullanılan bir üründür. Kadifemsi bir dış yüzeyi bulunmakla birlikte parlatılmış birinci sınıf deri ürünüdür. Bu yapıya sahip olması ile birlikte de nubuk malzeme de tıpkı dış yüzeyinde yumuşaklık elde etmek için sürekli bakım yapılması gereken bir malzemedir. 

Üst Dokulu Deri Nedir?

Deri denildiğinde en kaliteli malzemelerden biri olan üst kaliteli deri; cüzdan, kemer, ayakkabı ve ceket için temel malzemelerden birisidir. Üst düzey kalitede ki cüzdanlarda çok sık görülen bu deri, sırçalı deride kusurların zımparalanması sonrasında elde edilir. 

Sırçalı deri üzerinde tek tip bir görüntü elde edebilmek açısından üst dokulu deri, farklı renklendirme ve değişim işlemlerinden geçirilir. Bu sayede de üst düzey olarak kabul edilen bu deri sırçalı deriye göre daha yumuşak, esnek ve ayrıca dayanıklılığını biraz yitirmiştir. 

Tam Damarlı Deri Nedir?

Tam damarlı deri, Blaxy Leather tarafından kullanıldığı şekilde Poyraz Erkek Deri Cüzdan gibi ürünlerde kullanılan malzemedir. Bir diğer adıyla sırçalı deri olarak adlandırılan bu malzemede kusurların giderilmesi için zımpara veya cila uygulanmaz. Yani bu deri türü ihtişamlı ve doğal bir görüntüye sahiptir. 

Tanecik yapısı bozulmadan bırakılan bu deri ürünü, yüksek bir mukavemet ile yıllarca kullanılabilecek cüzdanlar ya da çantalar sağlar. Bu durumda da seçilen sırçalı deri ile üretilmiş bir aksesuar gerçekten hatırı sayılır bir ücret karşılığında temin edilebilir. 

Deri Ürünlerde Bakım Yapılması

Deri giysilerde ve ürünlerde kullanılan her deri ve seçilen her ürün farklı olduğundan dolayı bakım ve temizlik işlemleri de farklı farklı yapılır. Bu nedenle Blaxy Leather marka Erkek Deri Cüzdan Poyraz gibi ürünlerde mutlaka satın aldığınız andan itibaren size sunulan bakım talimatlarına dikkat etmeniz gerekecektir. Genel olarak uygulanması gereken deri bakım talimatlarına bakıldığında ise

 • Derinin kuru ve serin bir yerde saklanması gerekir. 
 • Deri giysileri korumak için askıda muhafaza etmek önemlidir. 
 • Deri, güneş ışığından uzak tutulmalıdır.
 • Deriye kolonya sıkılmamalıdır.
 • Deri temizlendikten sonra doğal şekilde kurumalıdır.
 • Deriye ısı uygulamamak gerekir.
 • Deriyi korumak için suya dayanıklı hale getirmek açısından akrilik veya silikon polimer sprey kullanılabilir.
 • Deride yağ ve balmumu bazlı ürünler uzun ömrünü yitirmesine neden olabilir.
 • Deri kremleri fazla kullanılmadığı sürece deriyi yumuşatırken, çatlamayı ve yıpranmayı önleyebilir.
 • Deri ceketlerde parlatma için sadece deri cilası kullanılmalıdır.
 • Süet deri üzerinde cila kullanılmaz.
 • Yumuşak bir fırça sayesinde bulaşık sabunu veya nemli bir bez ile silme yapılarak, deride leke ve kir temizliği yapılabilir
 • Nubuk ve süet gibi yumuşak deri ürünlerinde esnekliği korumak açısından ve kirleri temizlemek için yumuşak krep fırçaları kullanılabilir.
 • Son olarak birçok temizlik ürünü sadece sentetik deri üzerinde kısmen kullanıldığında, temizlik sağlanabilir. 
tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Seyahat Sırasında Muhakkak Yanınızda Taşımanız Gereken Eşyalar

Seyahat etmek, yolculuğa çıkmak ve tatil gerçekleştirmek aslında tıpkı spor faaliyetleri gerçekleştirmek ve kendinize katkı sunmak olarak görülebilir. Bu nedenle de spor faaliyetlerinde sırasındaki ihtiyaçlarınız gibi seyahatleriniz sırasında da mutlaka yanınızda belirli ihtiyaçlar yer almalıdır. 

Herhangi iki şehir arasında veya herhangi iki ülke arasında gerçekleştirilen seyahatlerde insanlar tıpkı bisikletçiler, koşucular veya atletler gibi çevik ve hareketli olmalıdır. Bu nedenle hiç kullanmayacağınız veya size bir tarz sağlamayacak gereksiz giysiler, aksesuarlar ya da eşyaları yanınızda taşımak yerine belirli ve muhakkak bulunması gereken eşyalara sahip olmanız daha doğru olacaktır. 

Bu konuda Blaxy Leather olarak size hazırladığımız içerik sayesinde seyahat sırasında giymeniz gereken eşyalardan, kullanmanız gereken aksesuarlara ve takılara kadar birçok farklı noktada vereceğimiz bilgiler ile yardımcı olmaya çalışacağız. Örneğin, tüm seyahat boyunca kolay ve minimalist bir kullanım elde edebilmek için Blaxy Leather ürünü olarak Erkek Deri Cüzdan Poyraz modeli tercih edilerek, sağlıklı ve kaliteli bir kullanım sağlanabilir. 

Yolculuk Sırasında Neler Giyilmeli?

Yolculuğa başladığınız andan itibaren üzerinizde belirli kıyafetler bulunmalı ve sonrasında da yolculuğun kalan bölümlerinde yine kıyafetler iyi bir şekilde seçilmelidir. Örneğin, seyahati ayrı bir şekilde planlamak gerekirse uçakta veya otobüste giyilmesi gerekenler seyahat süresine göre ve türüne göre değişebilir. 

Çıkacağınız bir yolculukta uçak ile seyahat edecekseniz, bazen rahat olması açısından bir eşofman altı giymek tercih edilebilir. Bazı kişiler ise eşofman altı üzerinde eski bir kapüşonlu giymeyi en doğru seçim olarak gösterse de öte yandan düşünüldüğünde havalimanları gayet karizmatik ve önemli noktalardır. 

Havalimanlarının karizmatik havasına dikkat ettiğinizde de uçuşlar öncesinde ne giyeceğinize daha fazla özen gösterebilirsiniz. Hatta aktarmalı uçuşlarda veya uçuş öncesinde biraz vakit geçirildiğinde, havalimanında tipik giyimli bir erkek havası sunmak çok daha heyecan verici olabilir. Elbette ki hareket halindeyken sizi sıkacak ve rahatsız edecek kıyafetler değil ama evinizin rahatlığında ki kıyafetlerden de biraz vazgeçmeniz gerekebilir. 

Uçuş Süresi Önemlidir

Elbette ki seyahat ederken giyecek elbisenizi belirlemeniz konusunda da uçuş süresi önemli bir nokta olacaktır. Örneğin, iki uzak ülke arasında çok uzun bir yolculuk gerçekleştirecekseniz, elbette ki seksi ve karizmatik kıyafetlerden vazgeçmeniz gerekebilir. 

Sadece birkaç saat sürecek örneğin Türkiye’de Ankara ile İstanbul arasında gerçekleşecek bir uçuş için ise elbette ki güzel koyu renkli bir takım elbise veya Chelsea botlar ile iyi bir spor pantolon tarzı tercih ederek karizmanızı koruyabilirsiniz. 

Seyahat İçin En İyi Pantolon

Kısa veya uzun seyahatlerde pantolon giymeyi tercih ediyorsanız, banliyö iş pantolon tarzları en doğru seçimlerden biri olarak görülebilir. Ayrıca eğer vücudunuzda karizmatik bir görüntü oluşturuyorsa, kaliteli ve şık görüntülü bir eşofman altı tercih etmek de mümkün olacaktır. 

Hava Şartlarına Göre Elbise

Türkiye’de iklim koşullarını da düşündüğünüzde, uçuş sonrasında birden tamamen ters bir iklim ile karşılaşma ihtimaliniz yer almaktadır. Örneğin, Türkiye’nin en sıcak şehirlerinden biri olan Adana’dan Karadeniz’e seyahat gerçekleştirdiğinizde, neredeyse bir mevsim değiştirmiş gibi olabilirsiniz. Bu nedenle yolculuğunun hava koşullarını göz önünde bulundurduktan sonra da üzerinize kat olarak alabileceğiniz bir elbise seçilebilir. 

Uçuşlar sonrasında karşılaşabileceğiniz bu hava değişimlerinden dolayı stratejik olarak düşündüğünüzde, katlı kıyafetler açısından da bir mont, kapüşonlu bir sweat veya yaz mevsiminde dahi giyilebilecek bir gömlek tercih edilebilir. 

Seyahat İçin Rahat Elbiseler

Eğer tarzınızı koruyarak spor ve rahat bir şekilde giyinmeyi başarabiliyorsanız, seyahat sırasında giyebileceğiniz çok rahat elbiseler de yer alacaktır. Özellikle yaz mevsimlerinde pamuklu bir tişört ve üzerinde bir hırka ya da yelek ile seyahat etmeyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca giydiğiniz pantolon ile uyumlu olacak şekilde bir kazak ya da ceket ile kombin oluşturabilirsiniz. 

Seyahat sırasında birçok kişi yeleğini tişört üzerinde tutmayı tercih eder ve ceket ise genellikle açık alanlarda giyilerek soğuk havaya karşı koruma oluşturur. Bu durumda çok ince ve kirpi bir ceket yerine bir yün ceket tercih edilebilir. Ancak yerden tasarruf etmek açısından da çok geniş bir palto tercihi yapmak doğru olmayacaktır. Ayrıca seçtiğiniz kazak, giyip çıkarma ve istediğinizde çantanıza tekrar yerleştirme açısından kolay bir kullanıma sahip olmalıdır. 

Seyahat İçin Çorap Seçimleri

Seyahat sırasında mutlaka ayaklarınızda bulunacak çoraplara da dikkat etmeniz gerekecektir. Eğer çok salaş bir tarza sahipseniz, yaz mevsimlerinde yapacağınız yolculuklarda çorap giymemeyi tercih edebilirsiniz. Ancak sonbahar ve kış mevsimlerinde bir çorap kullanmak, yolculuk boyunca ayaklarınızı tüm soğuk hava koşullarından koruyabilir. 

Genellikle uçuşlarda üst arama ve geçişler sırasında bazen ayakkabıları çıkarmak gerekebileceği için eski spor tarz çoraplar tercih edilebilir. Ancak öte yandan çorap delikleri ve kötü bir görünüm ile karşılaşmamak açısından da baldır ortası boyutlara ulaşan güzel görünümlü bir çorap seçilebilir. 

Derin Cepler Fayda Sağlar

Yolculuk sırasında cep telefonu, kimlik, kredi kartları ve minimalist cüzdanınızı yanınızda taşıyabilmek için kullandığınız elbiselerde derin ve rahat cepler bulunmalıdır. Bu tür bir yolculukta sadece kimlik, pasaport, belirli bir miktar para ve kredi kartı kullanımı yeterli olacağından Blaxy Leather Erkek Deri Cüzdan Poyraz ürününü kullanabileceğiniz şekilde yeterli derinliği oluşturan her bir elbise tercih edebilirsiniz.  

Çapraz Çanta Takmak Avantajlıdır

Göğüs bölgesine oturacak şekilde erkekler için özel olarak üretilmiş çapraz çantalar, özellikle kısa sürede seyahatler için tıpkı lüks bir cüzdan gibi kullanılabilir. Aslında bu çanta içerisinde de yine ince ve zarif kullanımı ile Poyraz Erkek Deri Cüzdan yerini alacaktır. 

Çanta içerisinde seyahat için size yardımcı olacak uçak biniş kartı, kulaklık, telefon şarj aleti gibi küçük ve gerekli tüm malzemeler yer alabilir. Ayrıca güvenlik kontrolleri ve uçak binişi öncesinde emniyet açısından da çantayı kolaylıkla takip çıkarabilirsiniz. 

Şapkalar Unutulmamalı

Genellikle uçuş sırasında gerilmiş pozisyonda geçici süre uyumak isteyebilirsiniz. Başınızı koltuğun kenarına veya cama yaslayarak uyumaya çalışırken, saçlarınız dağılacak ve uzun süren yolculuk sonrasında da saçlarınızı toplamak gayet zor olacaktır. Bu durumda seyahat sırasında yanınızda iyi bir şapka bulunması fayda sağlayabilir. 

Seçtiğiniz şapka konusunda da klasik bir beyzbol şapkası veya rahat bir bere bakım gerektirmeden çok rahat kullanılabilir. Yolculuk sırasında yanınızda bir fötr şapka veya bir Panama şapka bulundurmak ise şapkanın hasar görmesine neden olabilir. 

Seyahat Sırasında Giyilmemesi Gerekenler Nelerdir?

Seyahate çıkmadan önce giyeceğiniz elbiseleri belirlediğiniz gibi seyahat sırasında giyeceğiniz elbiseleri de iyi seçmeniz gerekecektir. Bu noktada yine ayakkabılar, aksesuarlar ve seçeceğiniz kokular göz önünde bulundurulabilir. 

Yanlış Ayakkabılardan Kaçının

Havayolu seyahatlerinde çok fazla bağcık, cırt cırt ve düğüm bulunduran ayakkabılardan kaçınmak gerekir. İstediğiniz her an kolaylıkla sürebilecek, koku yapmayacak ve ayağınızda sıkıntı oluşturmayacak sportif ayakkabılar seçmek her zaman doğrudur. 

Fazla Metal Aksesuar Bulundurmayın

Uçuş öncesinde vücudunuzda fazla metal oluşturacak aksesuarlar, havalimanı giriş ve çıkışlarında sizin için yorgunluk oluşturacaktır. Elbette yanınızda bir telefon, güzel bir kolye veya alyans tarzı bir yüzük bulunabilir. Farklı yüzükler, anahtarlıklar veya kolyeler gibi metal aksesuarlardan kaçınmak gerekir. 

Sert Ve Ağır Kokular Tercih Etmeyin

Elbette uçuş öncesinde ter kokusu ve vücut kokularını engellemek için bir parfüm ve kolonya kullanmak faydalı olacaktır. Ancak çevrenizdeki insanların rahatsız olabileceğini düşünerek, kapalı ortamda bulunduğunuzu da hesaba katarsanız, ağır bir parfüm veya çok fazla koku kullanmaktan kaçınmak gerekir. 

Otobüs Ve Tren Seyahatleri İçin Ne Giymeli?

Havayolu seyahatleri için hava limanları ve uçak ortamlarına uygun bir şekilde giyiminize dikkat ettiğiniz kadar otobüs ve tren saatleri için de bazı noktalara dikkat etmek önemlidir. Aslında çoğu zaman benzer kurallar geçerli olsa da rahat ve kat kat giyinmek için pratik kıyafetler seçmek doğru olacaktır. 

Havalimanları daha tarz ve kendine has havası bundan ortamlar olsa da halk otobüslerinin bulunduğu otogar ile tren istasyonları biraz daha sofistike bir tarza sahiptir. Bu yüzden daha rahat ve seyahatin daha uzun süreceğini düşünmeniz ile birlikte de gündelik kıyafetler giymeyi tercih edebilirsiniz. 

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Cüzdan Nasıl İnce Tutulur?

Pantolon veya ceket cebinizde taşıdığınız cüzdanın tıka basa dolu olması ve hiç kullanmayacak olsanız dahi onlarca kartın cüzdanın içinde yer alması, hem estetik açıdan hem de sağlık açısından size zarar verebilir. Aşırı derecede dolmuş ve hantal bir hale gelmiş cüzdanlar, farkında olmadığınızda bir süre sonrasında rahatsız edici ve gereksiz bir görüntü ortaya çıkarabilir. 

Neden İnce Bir Cüzdan Taşımalısınız?

Uzunca bir süre farkında olmadığınızda, giderek kabaran ve gereksiz bir karmaşa oluşturan cüzdanınız hiç beklemediğiniz bir anda sıkıntı dahi ortaya çıkarabilir. Örneğin acil bir şekilde ödeme yapmanız gereken kalabalık bir ortamda, cüzdanın içerisinde kart arama veya para çıkarma karmaşası içerisine girdiğinizde, durumum ne kadar kötü olduğunu fark edebilirsiniz. 

Estetik açıdan bakıldığında çok kaba bir görüntüye sahip olan hantal bir cüzdan, ceket cebinde veya pantolonun cebinde çok kötü bir görünüş ortaya çıkaracaktır. Oysaki özenerek giydiğiniz bir takım elbise veya spor giyimde bu tür bir cüzdan asla yer almamalıdır. 

Sağlık açısından düşünüldüğünde ise çok kabarmış, çok fazla doldurulmuş ve taşıması fiziki olarak zor olan bir cüzdan birçok farklı soruna neden olabilir. Bu konuda uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere cüzdan taşırken, çok ince ve sadece gereken önemli şeylerin bulunduğu bir cüzdanı yanınızda bulundurmaya önem göstermeniz gerekir. Çünkü yanlış ve hantal bir cüzdan sırt ağrıları, bel ağrısı, siyatik, romatizma ve duruş bozukluğu gibi sorunlara yol açabilir. 

Bahsedilen her nokta ile birlikte sahip olduğunuz cüzdanın gayet ince, olabildiğince az ayrıntıya sahip ve kaliteli olması sizin için büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu konuda bir örnek olarak da Blaxy Leather markası sayesinde sunulan Erkek Deri Cüzdan Poyraz ürünleri tam aradığınız ürün olarak görülebilir. İşte bu durumda da örnek ürün üzerinden cüzdanın nasıl ince bir hale gelmesi gerektiği ve neler yapılması gerektiği incelenebilir.

Öncelikle Her Şeyi Dışarı Çıkarın

Cüzdanınızda kapsamlı bir düzenleme gerçekleştirmek istiyorsanız, öncelikle bir masanın başına oturmalı ve cüzdanınızı önünüze almalısınız. Sonrasında cüzdanın içerisinde bulunan her şeyi en ince ayrıntısına kadar dışarı çıkarmanız gerekecektir. Çünkü ancak bu şekilde cüzdanın içerisinde ne kadar eşya bulunduğunu ve bunların hangi kısımlarının gerekli ya da gereksiz olduğunu görebilirsiniz. 

Özellikle kullandığınız cüzdan iyi bir şekilde hazırlanmamış ise yani üretimi kaliteli bir malzeme, işçilik ve tasarım ile sağlanmamış ise tüm bu eşyalar cüzdanın çok daha kötü bir görüntüye sahip olmasına neden olabilir. Bu durumda çoğu kişinin fark ettiği noktalar arasında çok uzun zamandır kullanılmayan üyelik kartları, kartvizitler, daha önce ödenmiş makbuzlar, çekler, senetler, eski fotoğraflar veya not kağıtlarının cüzdan içerisinde birikmiş olduğu fark edilmektedir. 

Aslında cüzdan içerisinde çok uzun zamandır orada olduğundan haberinizin dahi olmadığı kağıtlar, kartlar ve makbuzlar boşu boşuna cüzdanı bu hale getirmiş olabilir. Bu nedenle cüzdandan çıkardığınız her şeyi öncelikle gözden geçirip, teker teker kontrol etmeniz ve hangisinin kullanılıp hangisinin kullanılmayacak olduğunu belirlemeniz gerekecektir. 

En Önemli İki Veya Dört Kartınızı Seçin

Cüzdan içerisinde bulunması gereken en önemli şeyler, kartlar yani gündelik ihtiyaçları karşılayan araçlardır. Bu araçlara bakıldığında Türkiye’de yetişkin bir insanın cüzdanda mutlaka bulunması gereken şekilde bir adet kimlik kartı ve bir adet ehliyet mutlaka yer almalıdır. Ayrıca çalıştığınız kurum tarafından verilmiş personel kartı da yanınızda bulunmalıdır. 

Üç temel kart kişiliğinizi ortaya koyan ve gündelik hayatta işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlayan ihtiyaçlar olmakla birlikte bu kartlar dışında aslında hiçbir kartın cüzdanınızda bulunması gibi bir zorunluluk yer almamaktadır. Hele ki özellikle günümüzde akıllı telefon kullanan bir erkeğin bu kartlardan herhangi birini cüzdanında bulundurması gerekmemektedir. 

Örnek olarak bankalar tarafından size verilmiş hesap kartları ve kredi kartları bugün akıllı telefonlar sayesinde mobil uygulamalar üzerinden kolaylıkla kullanılan bir hale gelmiştir. Çünkü akıllı telefonunu düzenli bir şekilde kullanan ve internet bağlantısına sahip olan herkes kredi kartı veya banka kartı olmadan para çekme, online ödeme yapma veya kasada ödeme yapma işlemlerini rahatlıkla sağlayabilir. 

Üyelik Kartları Artık İşinize Yaramayacak

Cüzdanlarda en fazla kalabalık oluşturan ve aslında çoğu zaman hiçbir işe yaramayan ayrıntıların başında da üyelik kartları gelmektedir. Giyim mağazaları, alışveriş sayfaları, yolculuk firmaları, benzin istasyonları, iletişim firmaları veya sağlık kulüpleri gibi noktalarda sizlere verilen üyelik kartları artık giderek kullanılmaz ve geçersiz bir hale gelmiştir. Kartlar artık akıllı telefonlar sayesinde sadece telefon numarası veya karekod gibi imkanlar ile kullanılan bir yapı oluşturmuştur. 

Bazı noktalarda spesifik olarak hizmet veren kurumlar ve kuruluşlar mutlak bir şekilde kişilerin üyelik kartını yanında bulundurması gerektiğini belirtmektedir. Bu durumda acil ihtiyaçlarınızda veya düzenli kullanımlarınızda her zaman yanınızda bulunması gereken bu kartı seçebilir ve gündelik hayatta gerekmeyecek diğer üyelik kartlarını cüzdanından çıkarabilirsiniz. 

Olmazsa Olmaz Miktarda Para Cüzdanda Yer Almalıdır

Nakit para her zaman yanınızda bulundurmanız gereken en temel ihtiyaçlar arasında yer alacaktır. Bu nedenle cüzdanda aşırı derecede kabarıklık ve doluluk oluşturmayacak şekilde ve en acil ihtiyaçlarınızda size çözüm oluşturacak miktarda nakit paranın cüzdan içerisinde mutlaka bulunması verecektir. Bu sayede sıkıntılı anlarda veya sıkışık durumlarda hızlı bir şekilde nakit para kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. 

Kartvizitler, Makbuzlar Ve Faturalardan Vazgeçin

Son nokta olarak elbette ki cüzdan içerisinde klasik olarak sıklıkla yer alan kartvizitler, ödenmiş faturalar, kredi kartı makbuzları veya banka makbuzlarının artık cüzdan içerisinden uzaklaşma zamanı gelmiştir. Bu gereksiz ayrıntılar en büyük boyutlu cüzdanlarda dahi kaba ve istenmeyen bir kullanım ortaya çıkaracaktır. 

Doğru Cüzdanın Seçilmesi

Belirtilen tüm ayrıntılara dikkat ettiğinizde, ince bir cüzdana sahip olup sağlıklı bir kullanım elde etmeniz için artık önünüzdeki tüm engeller ortadan kalkacaktır. Ancak bu durumda minimalist bir cüzdan kullanım ortaya çıkacağı için doğru cüzdanın seçilmesi de önemli bir diğer ayrıntı olacaktır. Bu konuda Blaxy Leather sayesinde sağlamlık ve minimalistlik konusunda zirve sağlayan Poyraz Erkek Deri Cüzdan en önemli tercihlerden biri olarak görülebilir. 

Özel bir tasarıma sahip olan Erkek Deri Cüzdan Poyraz, uzun yıllar kullanıma imkan sağlayacak kadar yüksek bir kalitede, minimalist ve estetik bir görüntüye sahiptir. Her ne kadar ince olsa da her zaman sağlam ve dayanıklı bu cüzdan, sırçalı deri sayesinde gerçek deri kalitesi ile üretilmektedir. 

Yıllardır kullandığınız büyük boyutlu, yıpranmış ve artık fazla görünen cüzdanlardan kurtularak, bu tarz bir minimalist cüzdan tercihi yaptığınızda, aslında gerçekten ne kadar gereksiz ayrıntıyı cüzdanınızda taşıdığınızı fark edeceksiniz. Bu sayede gündelik hayatta gerçekten ihtiyaç oluşturan temel parçaları cüzdanınızda bulundurarak, hem giyim açısından estetik hem de sağlık açısından rahatlık elde etmeniz mümkün olacaktır. 

Erkek giyimi içinde en büyük tamamlayıcılardan biri olan cüzdan konusunda yaptığınız bu seçim, kahverengi veya taba gibi renkler ile her giyim kombinasyonunu ile de tam bir uyum sağlayacaktır. İster pantolon cebinde ister ceketin cebinde veya rahatlıkla elinizde istediğiniz her yerde taşıyabileceğiniz bir cüzdan, minimalist tarzıyla size farklı bir stil kazandıracaktır. Üstelik yeterli boyutlarıyla gereken en basit kartlar, yeterli miktarda nakit para ve temel ihtiyaçları yanınızda taşıyabilmek için avantaj oluşturacaktır. 

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Erkek Ürünlerini İndirimde Almak İçin 10 Tavsiye

İyi, kaliteli ve prestijli ürünler kullanmak elbette ki herkesin temel arzularından birisidir. Fakat iyi bir ürüne sahip olmak için de gerçekten yüksek bir fiyat ödenmesi gerektiği bilinmelidir. Bu nedenle birçok erkek, giyiminde ve tarzında kaliteli olanı yakalamak için her zaman indirimli fiyatları takip etmekte ve avantajlı alışverişler yapmaya çalışmaktadır. 

Sektörlerinin zirvesinde bulunan markalar tarafından üretilen ürünler, lüks bir yapıya sahip olabilmek için malzeme, işçilik ve tasarım konusunda da en iyiyi tercih etmektedir. Örneğin Blaxy Letaher, Türkiye’de cüzdan üretiminde en prestijli markalarından biri olarak üretiminde minimalizme ve inceliğe yüksek önem vermektedir. Markanın minimalist ve sıradışı tasarımı Erkek Deri Cüzdan Poyraz bunun en önemli kanıtlarından biri olarak kalitesini her zaman ortaya koymaktadır. 

Her ne kadar en iyiyi elde etmek için indirimler ve kampanyalar avantajlar oluştursa da bazen çok daha yüksek fırsatları yakalamak da fayda oluşturacaktır. Erkek için en iyisi olacak şekilde en farklı ipucunu göz önünde bulundurduğunuzda da kaliteli bir çanta, iyi bir kravat veya Poyraz Erkek Deri Cüzdan gibi gerçekten iyi bir cüzdan sahibi olabilirsiniz. 

Blaxy Leather tarafından sizlere sunulan bu önerileri dikkate aldığınızda, siz de günün modasına uygun bir şekilde erkek prestijindeki en üst noktayı kolaylıkla yakalayabilirsiniz. 

1- Satın Alma Planları Yapın

Sadece bir heves ile birlikte sahip olduğunuz tüm bütçeyi çok sevdiğiniz ve beğendiğiniz için bir aksesuara ya da giyim ürününe ayırarak alışveriş yapmaktan kaçınmanız gerekir. Çünkü en sevdiğiniz ve beğendiğiniz markalar mutlak olarak yıl içerisinde en az 1 defa çok büyük bir indirim gerçekleştirecektir. 

Öncelikle beğendiğiniz ve istediğiniz ürünün fiyatını net bir şekilde öğrenin ve bu ürünün ne kadar indirime girdiğinde sizin için doğru fiyata ulaşacağını tahmin edin. Aslında bu durum fiziki olarak yaptığınız alışverişlerde iyi bir pazarlık etmeniz gibi düşünülebilir. 

Alışveriş öncelikle biraz vitrinlerde yapılmalı, internette gezinmeli ve ödenmesi gereken rakamların ne olduğu az-çok bilinmelidir. Bu sayede yıl içerisindeki indirim zamanlarını da takip ettiğinizde veya bazen uygun fiyatlarla yurtdışında alışveriş yapma şansı elde ettiğinizde, istediğiniz ürünü en uygun rakamlarla yakalamanız çok daha mümkün olacaktır. 

2- Bir Önceki Yıl Ve Sezon Dışı Ürünler Satın Alınabilir

Alışveriş gerçekleştirirken, eğer iyi bir ürünü sezonundaki fiyattan çok daha düşük bir rakam ile satın almak istiyorsanız, bir sonraki sene veya sezon sonunda alışveriş ekmek daha mantıklıdır. Örneğin, sonbahar mevsiminin başlamasıyla birlikte neredeyse bütün mağazalar yazlık ürünlerde büyük indirimler gerçekleştirir. Bu durum tıpkı ilkbahar mevsiminin başında kışlık ürünlerde yaşanan indirim gibidir. 

Büyük mağazalar ve markalar önlerinde bulunan yeni sezon için hazırlık yaparken, eski sezon ürünlerini uygun fiyata satarak tüketmeyi, stok yapmaktan daha fazla tercih etmektedir. Bu durumda dört bir tarafta indirimler ile karşılaşırken, özellikle klasik giyimde bir önceki sezon ürünlerini en uygun fiyatlar ile temin edebilirsiniz. Üstelik bir sonraki sene dahi bu ürünü çık şık bir şekilde kullanabileceksiniz.

3- Outlet Ürünler Satın Alın

Outlet ürünler nitelikli markalar tarafından yıl boyunca sunulan ürünlerde iade veya değişim ile geri gelmiş ürünlerdir. Bu tip ürünlerde bazen küçük defolar veya hasarlar ile de karşılaşılmış olabilir. Bu tip ürünler sezonunda satılan yüksek fiyatlı ürünlere göre çok daha uygun fiyatlar ile temin edilebilir.

Günümüzde birçok şehirde markaların ve mağazaların outlet ürünleri satışa çıkarması için outlet merkezleri ve satış noktaları yer almaktadır. Bu noktalar sayesinde çok uygun fiyatlar sayesinde bir önceki sezon ürünlerine ulaşarak, tarzınızı elde edebilirsiniz. Ayrıca markalar outlet ürünlerini genellikle internet üzerinden satışa sunmayı seçmektedir.

4- İkinci El Alışverişi Tercih Edin

İkinci el alışveriş gerçekleştirilebilecek mağazalar en iyi ürünlere mantıklı fiyatlardan ulaşabilmek isteyen kişilerin her zaman uğradığı yerlerdir. Bu işletmeler genellikle yaptığınız alışverişler sonucunda bir hayır kurumuna destek sağlarken, çoğu zaman öğrencilere burs sağlanması veya çevreci bir mantık ile sokak hayvanlarının beslenmesi gibi iyilikler de sağlar.  

İkinci el denildiğinde genellikle aklınıza kullanılmış, yıpranmış ve modası geçmiş ürünler gelse de bazı insanlar sadece birkaç defa giymiş oldukları elbiseleri dahi bu noktalara satmakta veya bağışlamaktadır. Özellikle lüks semtlerdeki ikinci el mağazaları, aradığınız şeyi bildiğiniz takdirde size iyi bir alışveriş şansı sağlayabilir. 

Aslında bu tür mağazaları ilk defa ziyaret ettiğinizde, aradığınız her şey size direkt olarak sunulacak değildir. Çünkü bazı tarz ürünler günün belirli bir saatlerinde veya haftanın belirli bir gününde satışa sunulabilir. Bu sayede mağazalarda veya günümüzde onlarca farklı internet platformunda gerçekten halen özelliklerini koruyan kaliteli ürünleri, çok uygun fiyatlar ile bulabilir ve zengin bir alışveriş yapabilirsiniz. 

5- Daha Az Tanınan Markaları Seçin

Dünyada herkesin tanıdığı en ünlü markalardan alışveriş ettiğinizde elbette ki yüksek fiyatlar ödemeniz gerekir. Ancak daha az bilinen bir markayı favori olarak gördüğünüzde, örneğin Tudor marka saatler Rolex gibi bir görüntü oluştursa da çok daha düşük rakamlar ile alınabilir. 

Eğer lüks bir markanın verdiği deneyimi biliyorsanız, bu sayede de daha düşük bir marka ile karşılaştığınızda lüks bir markaya göre ürünün ne kadar iyi olup olmadığını daha net anlayabilirsiniz. Müşterilerine çok daha fazla değer vermeye çalışan bu tip markalar büyük bir noktaya ulaşmak için de size daha iyi ürünleri daha düşük fiyatta bile sunabilir. 

6- Kapsül Gardıropları Göz Önünde Bulundurun

İlk defa 1970’li yıllarda moda olmaya başlayan kapsül gardıroplar birkaç iyi kıyafetin bir kombin oluşturmasından ortaya çıkan bir mantık oluşturuyordu. Büyük markalar bu birkaç parçayı toplu şekilde üreterek daha düşük fiyatla sunarken, özellikle halen yapılan bu çalışmalarda da bazen iyi ürünleri çok doğru fiyatlarla temin etmek mümkün olabiliyor. Ancak koleksiyonlar sınırlı sayıda üretildikleri için de stoklar hızlı bir şekilde tükenebilir. 

7- Yan Üretimlerden Faydalanın

Birçok büyük marka tasarımlarını kendimi arkası üzerinden sunduğunda yüksek fiyatlar talep etmektedir. Acak bazen perakende işletmeler ile anlaşma yapıldığında bu tasarımlar perakendeci tarafından daha ucuza satılacağı için normal fiyatların altında üretimler yapılır. Köprü hattı olarak da görülen bu çalışmalarda, kaliteli tasarımlar yan üretim ile ortaya çıkarıldığı için daha ucuz ürünler sağlanmaktadır. 

8- Ünlü Markaların Düşük Maliyetli Alternatiflerini Değerlendirin

Büyük bir mağazayı gezdiğinizde markaların ürünleri ile birebir benzer konumda yer alan ama tamamen aynı isimlere sahip olmayan ürünler görebilirsiniz. Aslında bu markalar yine aynı tasarımcı tarafından ortaya çıkarılmıştır, fakat daha düşük fiyatlı üretim için kullanılır. 

Bu tarz markalar bazen kalitesinden ödün verilmiş ürünler ortaya çıkarsa da yine de iyi bir markanın elinden çıktığı unutulmamalıdır. Bu tip markalar bazen giyim ürünleri ve bazen ise sadece aksesuar üretimleri gerçekleştirebilir. 

9- Özel İndirimler Talep Edin

Hiçbir şekilde sormadan ve fiyatları bilmeden alışveriş yaptığınızda, bazen hak etmeyen bir ürüne dahi çok yüksek rakamlar ödeyebilirsiniz. Bu nedenle ödeme yapmadan önce gerekiyorsa, pazarlık edin ve ürünlerde ne kadar kar marjı bulunduğunu öğrenmeye çalışın. 

Örneğin, erkek takıları ve aksesuarlarında birçok marka çok yüksek kar marjı ile satış yapmaktadır. Bu nedenle özel bir indirim talep ettiğinizde, satış elemanları size gerçekten iyi bir indirim sunarak karlı bir alışveriş yapmanızı sağlayabilir. 

Ancak bazı noktalarda belirli ürünler sadece iyi bir fiyat ile sizlere kaliteyi sağlamak için indirimler ile direkt olarak sunulabilir. Blaxy Leather Erkek Deri Cüzdan Poyraz ürünleri bu konuda en önemli örneklerden biri olarak görülebilir. 

10- Özel Kampanyaları Bekleyin

Bazı dönemlerde markalar özel kampanyalar gerçekleştirir ve bu dönemlerde markanın takipçileri için fırsatlar sağlar. Bu fırsatlar internet sitelerinde veya e-posta listelerinde duyurulurken, kaçırmadan indirimli ürünleri satın alma fırsatları sağlamaktadır. 

Bu tip kampanyalar yılda birkaç defa Blaxy Leather tarafından da gerçekleştirilirken, nitelikli bir ürün olarak Poyraz Erkek Deri Cüzdan minimalist tasarımı ve şıklığı sayesinde bu tarz bir fırsat sayesinde elde edilebilir.

Bahsedilen tüm bu fırsatları ve önerileri deneyimlediğiniz zaman alışverişlerinizde karlılık ve keyif elde etmeniz mümkün olacaktır. Bu sayede en uygun fiyatlar ile tarzınızı yükseltecek ve size katkı sağlayacak ürünlere sahip olabilirsiniz.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Erkek Stilinin En Önemli Sırları

Hayatında şıklığı önemli bir kıstas olarak kabul eden erkekler, bu avantajın başkaları tarafından elde edilmesini genellikle istemezler. Çünkü bazı ayrıntıları bir araya getirdiğinizde, size apayrı bir estetik katarken, insanların bunun altında yatan sırrı çözememesi de size daha büyük bir zevk verebilir. 

Erkek tarzında farklılığı, estetiği ve kaliteyi oluşturan temel ayrıntılar giyimden aksesuarlara ve saç tasarımından ve traş stiline kadar birçok farklı noktada ortaya çıkmaktadır. Örneğin cüzdan gibi bir aksesuar düşünüldüğünde, Blaxy Leather tarafından tasarlanan Poyraz Erkek Deri Cüzdan gibi bir ürün bu ayrıntılar arasında kalitenin işaretlerinden biri olarak görülebilir.

Okuyacağınız bu içerik sayesinde çok önemli bilgileri elde etmeniz vasıtasıyla siz de kendinize has güçlü bir fauna elde edebilir ve sadece size ait bir şıklık yakalayabilirsiniz.

Sağlıklı Ve En Doğru Saç Ürünlerini Seçmek

Saçlar, dış görünüşünüzde sizi en net şekilde ifade eden ve tarzınızı ortaya koyan temel ayrıntılardan birisidir. Bu nedenle saçlarınızın şekline, bakımına ve güçlü olmasına özen göstermek açısından da doğru ve sağlıklı saç ürünlerini seçmeniz gerekir. Bu konuda da saçınızın ne kadar yağlı olduğu, saç uzunluğu, saç rengi veya yaşadığınız iklim gibi birçok nokta dikkate alınmalıdır. 

Saç kremleri çok iyi ürünler olmasına rağmen bazen kafa derinizde ısının tutulması gibi bir sıkıntı ortaya çıkarırken, çok sıcak bir kentte ise terleme sonucunda saç kremleri ideal bir kullanım oluşturmaz. Bu nedenle saçlarınıza ve iklim şartlarına göre çoğu zaman lifli ve bitkisel katkılı saç ürünleri seçmek, saçınızın ve saç derinizin daha iyi nefes almasına yardımcı olabilir. 

Sakal Tasarımına Özenmek

Erkek için belirleyici estetik unsurlardan biri olan sakal konusunda da tıraş ayrıntılarına dikkat etmeniz önemlidir. Bu konuda da kullandığınız tıraş bıçağı, traş makinesi, traş köpüğü, after shave gibi tüm ürünleri düzenli bir şekilde kullanmayı seçmeniz ve kaliteli seçimler yapmanız gerekecektir. Hatta sizin için en sağlıklı ve estetik tıraşı oluşturan ürün tıraş bıçağı veya traş makinesi olabileceğinden dolayı en iyisini seçmek açısından kendi vücudunuzu dinlemeniz doğru olacaktır. 

Cildiniz bazen çok hassas, yağlı ve küçücük bir kesilmede dahi kötü bir görüntü oluşturacak bir yapıya sahip olabilir. Bazen de cildiniz sert ve dolgun bir görüntüye sahip olabilir. Bu gibi ayrıntılara göre de deneme yanılma yöntemleri sayesinde iyi bir tıraş bıçağı, iyi traş makinesi ve traş köpüğü gibi ürünleri seçebilirsiniz. 

Burun Ve Kulak Temizliğine Özenmek

Erkek vücudunun kıllardan ve kirlerden doğru bir şekilde arındırılması için saç ve sakal tıraşı sonrasında da burun ve kulak kıllarının doğru bir şekilde temizlenmesi ve özel bölgelerde temizlik yapılması yer almaktadır. Özellikle burun içinizde görünen kıllar çok kötü bir görüntü ortaya çıkaracağı için doğru bir araç seçimi ile birlikte sadece birkaç dakikada burun içi, kulak içi ve koltuk altı gibi bölgelerde kıllardan kurtulmanız mümkün olacaktır. 

Erkeğin İmzası Parfüm

Erkek tarzındaki en önemli imzayı parfümü ile atar. Özellikle kadınlar için sizi tanımlayan ve beğenmenizi sağlayan en önemli imzayı parfüm sağlar. Bu nedenle cilt üzerinde uyguladığınız kokunun vücut kimyası ile birleşmesi ve uyum oluşturması önemlidir. 

Erkeklerde koku seçiminde çiçek kokularının daha güvenilir bir yere sahip olduğu bilinmelidir. Her ne kadar iyi bir giyim tercih etmiş olsanız dahi mutlaka bu giyimi iyi bir parfüm veya kolonya ile tamamlayarak, daha mükemmel bir hale getirmeniz gerekecektir. 

Gömlek Kalıpları Kullanmak

Gömlek kalıpları çoğu kişi tarafından akla gelmeyen ürünler olsa da aslında sürekli bir şekilde pantolonun içinden çıkan ve tekrar tekrar düzeltilmesi gereken gömleklerden erkeği kurtarmaktadır. Popüler dünyada tanıdığınız birçok erkek bu önemli sırra sahip olduğu için çalışma hayatında, gündelik hayatta veya sokak hayatında bu araçları kullanarak gömleğini düz ve düzgün bir şekilde kullanmaya devam etmektedir. Üstelik sadece bu kalıpların bir ucunu çorabınıza bir ucuna da gömleğin alt kısmına klips ile tutturmak yeterli olmaktadır. 

Kravatlar Ve Kravat İğneleri

Özellikle klasik giyim tarzını tercih etmiş erkeklerde kravat en önemli aksesuarlardan biri olacağı için kravat üzerinde de iyi bir kravat iğnesi etkileyici bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Çok küçük bir ayrıntı olmasına rağmen kravat iğnesi, kravat ile gömleğin bir araya gelmesini ve sabitlenmesini sağlar. Üretim malzemesi, rengi, boyutu ve tasarımı ile birlikte kravat iğnesi kıyafet üzerinde canlı bir görüntü sağlar. 

Pantolon Askıları Rahatlığı

İngiliz kültüründe veya farklı ülkelerde jartiyer şeklinde de adlandırılan pantolon askısı, pantolonu sürekli bir şekilde yukarıda tutmak açısından bir kemer yerine kullanılabilir. Renk ve stil açısından birçok çeşitleri bulunan bu ürünler kıyafetinizde özel bir tarz oluşturabilmek için gayet ideal bir ayrıntı olarak tercih edilebilir. Aslında büyük bedenli erkeklerde kemere göre daha uygun bir yapı sağlarken, şıklık yanında sürekli gömlek katlama gibi sorunları da ortadan kaldıran önemli bir aksesuar ortaya çıkarmaktadır. 

Doğru İç Çamaşırları Ve Fanilalar

Fanila ve atlet gibi ürünler ister kış mevsiminde ister yaz mevsiminde kullanılabilecek doğru iç çamaşırlarıdır. Bu iç çamaşırları özellikle kaliteli bir şekilde seçtiğiniz ve hassasiyet gösterdiğiniz gömleklerinizi korumak için de fayda sağlayacaktır. Gömleğin direkt olarak vücut ile temas etmesini engelleyen fanila veya atletler, ter ve kirin gömleğe işlemesini engeller. 

Aslında fiziki açıdan düşünüldüğünde erkeklerde gömlek altında görülen göğüs uçları da çok rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkarabilir. Bu durumda beyaz yerine gri veya daha şeffaf bir fanila seçimi yapılması da birlikte gömlek altında göze çarpacak istenmeyen bir görüntünün ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. 

İyi Bir Kalemin Varlığı

Kalem, çalışan erkeğin elbisesi ile uyum sağlayacak şekilde mutlaka yanında bulundurması gereken bir aksesuardır. Gerektiği her noktada imza atabilmek, not tutabilmek veya sadece bir aksesuar olarak kullanabilmek için doğru kalem muhteşem bir görüntüye yardımcı olabilir. 

Kalem seçiminizi gerçekleştirirken çok güzel bir yazı stili olan, ağırlığa sahip, rengi ve görüntüsüyle karizmatik görünen bir kalem seçimi yapmak doğru olacaktır. Bulunduğunuz herhangi bir ortamda anlık olarak bir imza atarken dahi bu kalem insanlara ne iş yapmak istediğinizi ve ne kadar önemli bir mevkide bulunduğunuzu gösterecektir. 

İnce Ve Minimalist Bir Cüzdan

Tüm bu noktaların sonucunda da vücudunuzu tamamlayacak, sizi gerçek bir erkeğe dönüştürerek estetik bir tasarım sağlayacak en önemli aksesuar elbette cüzdan olacaktır. Cüzdan gün boyunca yanınızda bulunması gereken kimlik, ehliyet, para, banka kartı ve kredi kartı gibi ihtiyaçları muhafaza etmek için kullanılacaktır. Ancak bu noktada da sadece yeterli parçaları yanınızda taşıyabileceğiniz düzeyde minimalist ve ince bir cüzdan kullanmak en doğrusudur. 

Eğer seçtiğiniz cüzdanın tamamen zarif bir yapıya sahip olmasını ve kalitesi ile pantolon ya da ceket cebinde ağırlık oluşturmamasını istiyorsanız, Blaxy Leather size çok iyi tercihler sağlayacaktır. Blaxy Leather sayesinde elde edebileceğiniz en önemli örneklerden biri de Erkek Deri Cüzdan Poyraz ürünü oluşturacaktır. 

Poyraz Erkek Deri Cüzdan cebinizde neredeyse görünmeyecek kadar ince bir tasarım ile kullanılırken, birkaç kart ve yeterli miktarda para için ideal bir yapı sağlayacaktır. Sırçalı deri yani gerçek deri ile üretimi gerçekleştirilen bu minimalist tasarım, sadece 3 milimetre kalınlığı ile birlikte bulunduğunuz her noktada rahatlıkla yanınızda taşıyacağınız ve tarzınızı tamamlayacak bir aksesuar olacaktır. 

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Erkekler İçin 10 Önemli Bahar Önerisi

Erkekler için aksesuarlar aslında kadınlar tarafından kullanılan aksesuarlara göre daha kısıtlı bir yapıya sahiptir. Ancak yine de giyim tarzını tamamlamak ve kendini daha estetik hissetmek isteyen erkekler için kullanılabilecek onlarca farklı aksesuar da yer almaktadır. 

Erkek aksesuarları özellikle günümüzde çok yüksek bir çeşitliliğe ulaştığı için de bu aksesuarlar içerisinde gerçekten ihtiyaç oluşturan doğru ürünleri seçmek önemlidir. Çünkü bu sayede tarzınız için bir denge elde edilebilir ve gerçekten estetik bir görüntü sağlanabilir. 

Bu yazımız kapsamında da aslında bahar mevsimi ile birlikte kullanmaya başlayabileceğiniz ve fiyatına göre gerçekten iyi bir görüntüye sahip olan aksesuarları bir arada bulabilirsiniz. Özellikle liste içerisinde Blaxy Leather tarafından hazırlanmış olan Poyraz Erkek Deri Cüzdan gibi ürünleri gerçek kaliteleri ile görmeniz mümkün olacaktır. 

Cüzdan kullanımında minimalist bir tarzı estetik bir görünüş ile ortaya çıkaran Erkek Deri Cüzdan Poyraz, her zaman her noktada fark edilen bir kalite sağlamaktadır. Bu konuda sadece bahar mevsiminde değil yılın her döneminde her giyim tarzı ile kullanabileceğiniz bu cüzdana göz atmayı da seçebilirsiniz. 

1- Metal Kordonlu Bir Saat

Erkek saatleri için çok kapsamlı seçenekler bulunsa da bugün özellikle metal kordonlu saatler üzerinde durulabilir. Çünkü bahar mevsimi ile birlikte sıcaklıkların yükseldiği yani terlemenin daha fazla olduğu dönemlerde deri kayış bazen sorun oluşturmaktadır. Ter ve sıcaklık deri malzemeye zarar verirken, mevsim sonunda artık saat yüksek oranda hasar görmüş olabilir. 

Çok sıcak bölgelerde deri kordonlu saatler en fazla 2 yıl gibi bir süre kullanım imkanı sağlarken, metal kayışlı saatler ise çok daha doğru bir kullanım sağlayabilir. Bu konuda da pim bağlantıları bulunmayan iç içe geçmiş çelik iplikler ile örülmüş veya simetrik halkalar ile oluşturulmuş bir saat kordonu tercih edilebilir. 

Cilalı bağlantılar ile sağlanmış mat parçaların birleşiminden oluşmuş bir kordon veya Rolex tarafından dünyaya kazandırılmış her bağlantısı 3 parça ile oluşan başkan bileziği tarzında bir kordon tercih edilebilir. Ayrıca yine Rolex tarafından sunulan istiridye bileziği tarzında adlandırılan geniş ve düz görünümlü bir metal kordon ile tercih yapılabilir. 

2- Takım Elbise Mendilleri

Takım elbise ile birlikte mutlaka kravat kullanmak zorunda hissetmek yerine artık cep mendilleri kullanmak da doğru bir tercih olarak görülebilir. Desen ve renk açısından çok geniş çeşitliliği bulunan bu mendiller, katlama stilleri açısından da farklı kullanımlar oluşturmaktadır. Bu konuda örnek olarak tek noktalı katlama, iki noktalı veya üç noktalı katlama gibi çeşitler bulunmaktadır. 

Mendil katlama çeşitlerinde özellikle başkanlık katlaması olarak da adlandırılan kare katlama çok sık tercih edilir. Genellikle üçgen şeklinde bir mendil kullanımı seçilirken, bu noktada da 4 nokta katlama, kanatlı, kabarık, tarak veya puf katlama gibi seçimler yapılabilir. 

3- İnce Ve Şık Bir Cüzdan

Cüzdan, paraya, gündelik hayatta kullanımlarına ve zarafete ne kadar önem verdiğinizi gösterir. Kişisel zevkinizi ortaya çıkaran cüzdan konusunda da bahsedildiği şekilde Blaxy Leather tarafından üretilmiş Erkek Deri Cüzdan Poyraz ürünleri aradığınız ince ve şık cüzdan tarzını sağlayabilir. 

Günümüzde kabarık bir cüzdan kullanmak yerine özellikle bahar mevsimlerinde sıcağa karşı çok daha zarif, ince ve çok dolu olmayan bir cüzdan en doğru tercih olacaktır. Aslında klasik bir cüzdan, üç katlı bir cüzdan, göğüs cebi cüzdanı veya bir ince cüzdan seçmek doğru olabilir. İnce cüzdan konusunda da Poyraz Erkek Deri Cüzdan sadece 3 milimetre gibi bir kalınlık ile birkaç kart ve yeterli miktarda para taşımak için gayet doğru olacaktır. 

4- Keyifli Tonlarda Bir Güneş Gözlüğü

Bazı kişiler her ne olursa olsun güneş gözlüğü kullanmaktan uzak durabilir. Ancak güneş gözlükleri çok önemli faydalar sağlamaktadır. Estetik açıdan yüzde simetri ve kişisel bir tarz oluştururken, güneşe karşı koruma ve sağlık açısından da gözleri koruyan bir yapı imkanı sunmaktadır. Bu noktada malzeme, kalite ve fiyat açısından değişen plastik, asetat veya metal gözlükler tercih edilebilir. 

5- Doğru Boyutlu Şapkalar

Şapka, bahar mevsimiyle birlikte havalar ısınmaya başladıktan sonra en çok kullanılan aksesuarlar arasında kolaylıkla yerini almaktadır. Özellikle Panama şapkaları ince dokuması ve açık renkli kullanımı ile Güney Amerika’da en sevilen şapka türleri arasında görülmektedir. Panama şapka veya fötr şapka tarzında bir seçim yapıldığında da ısıya karşı koruma elde edilirken, sıcak bölgelerde başınızı güneşten koruyarak hava sirkülasyonu sağlayan bir tarz elde edebilirsiniz 

6- Zarif Kravat İğneleri

Erkekler için kravat vazgeçilmez bir aksesuar olarak listede yer almasa da kravat çubuğu elbette ki bu aksesuarın tamamlayıcısı olarak listede yer almalıdır. Kravat iğnesi veya kravat çubuğu gömlek ile kravatın birbirine tutunmasını sağlarken, bir merkezi parça olarak zarif bir aksesuardır. Bu aksesuar için de bütçenize uygun olarak altın, gümüş ve platin gibi birçok farklı metal ile seçim yapmak mümkündür. 

7- Yüzükler, Bilezikler Ve Takılar

Yüzük denildiğinde genellikle erkekler için klasik olarak kullanılacak yüzük çeşidi elbette ki alyans olacaktır. Ancak bazı kişiler klasik giyim ile iş hayatında bulunsa dahi farklı taşlı ve büyük boy yüzükler kullanmayı hatta birden fazla yüzük kullanmayı seçebilmektedir. Fakat bu durum mecbur kalınmadıkça tercih edilmemelidir. 

Yüzük, bilezik ve takı gibi aksesuarlar kullanılırken mutlaka sadece kıyafeti tamamlayan ürünler seçilmeli ve çok ilgi çekici bir görünüm ortaya çıkmamalıdır. Örneğin, alyans evliliği temsil ederken, büyük taşlı bir yüzük bazen içinde bulunduğunuz grubu temsil edebilir. Bu nedenle yüzük gibi aksesuarların boyutlarına ve türüne dikkat etmelidir. 

8- Kulaklığın Faydaları

Aksesuar denildiğinde klasik dışına çıkmak gerektiğinde de günümüz teknolojisi için kulaklık gibi aksesuarlar çok önemli bir yere sahiptir. İş hayatında, yürüyüş sırasında, yolculukta veya evinizde yemek yaparken kullanılabilecek kulaklıklar; müzik dinlemek, film izlemek veya radyo dinlemek için en büyük ihtiyaçların başında yer alacaktır. 

Kulaklık denildiğinde iki temel çeşit ön plana çıkmakta birlikte kulak üstü kulaklıklar veya kulak içi kulaklıklar tercih edilebilir. Hatta bu ürünlerde kablolu kulaklıklar veya kablosuz bluetooth kulaklıklar gibi tercihler yer almaktadır. Ancak seçtiğiniz kulaklık her ne olursa olsun mutlaka konforlu, sağlıklı ve uzun ömürlü bir yapıya sahip olmalıdır. 

9- Uzun Ömürlü Bir Telefon Kılıfı

Önemli bir bütçe ayırarak uzun yıllar kullanmak istediğiniz kaliteli ve keyifli bir akıllı telefon sahibi olduğunuzda, bu telefonu korumak için de bir kılıf sahibi olmanız önemlidir. Çünkü çok küçük bir kaza sonucunda ekranı kırılan ya da kasası çatlayan bir telefon kullanılmaz bir hale gelebilir. Bu tehlikeyi engellemek için hem dayanıklı hem de görünümü şık bir telefon kılıfı seçmek önemlidir. 

10- Güzel Bir Kalemin Yeri

Bu kadar aksesuar arasında bir kalemin nasıl bir yere sahip olacağı birçok kişi tarafından anlaşılamayabilir. Ancak gün içerisinde imza atmak, notlar tutabilmek veya sadece bulmaca çözmek için dahi bir kalem yanınızda bulunabilir. Hele ki takım elbise giymeyi tercih ediyorsanız, elbisenin cebinde bulunacak bir kalem size hem prestij hem de istenilen her an kullanım için fayda sağlayacaktır. 

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Her Gün Yanınızda Taşımanız Gereken 15 Eşya

Gündelik hayatta işine, tarzına ve görünüşüne dikkat eden erkeklerin her gün yanında taşıması gereken belirli eşyalar yer alır. Çünkü çağımızın yaşantısını kabul etmiş modern bir erkek her zaman her şeye hazırlıklı olmalıdır. 

Günümüzün konjonktürü kapsamında da erkekler için üretilen her aksesuar ve eşya, formu ve işlevi açısından birbirini tamamlayan bir niteliğe sahiptir. Bu nedenle her gün yanınızda taşıdığınız eşyalar ve kullandığınız aksesuarlar bir amaca değil birden fazla amaca hizmet etmelidir. 

Bu noktaları elde etmenin tek bir yolu veya mutlak olarak doğru bir yöntemi bulunmasa da bu eşyaların neler olduğunu ve nasıl kullanılması gerektiğini bilmek büyük bir katkı sağlayabilir. 

Bu konuda elbette ki aklınıza gelen birçok farklı aksesuar ve eşya yer alacaktır. Hatta bu eşyaları günlük olarak elbette yanınızda taşımaya da devam ediyorsunuzdur.  Ancak Blaxy Leather olarak size bu içerik sayesinde işlevsel bir şekilde yanınızda taşıyabileceğiniz eşyalar konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. 

Günlük Olarak Kullandığınız Eşyalarda Önemli Olan Nedir?

Günlük hayatınızda her zaman yanınızda bulunacak eşyalarda önemli ve belirli noktalar yer almaktadır. Örneğin, eşyanın her an hazır olması ve hemen ulaşılabilir olması önemlidir. Rahat bir şekilde kullanılabilecek olması önemlidir. Ayrıca tarz sahibi olması yani size katkı sağlaması önemlidir. 

Temel olarak cebinizde bulunan cüzdan veya anahtarlık gibi bir eşya size farklı işlevler ve pratik bir form sağlamalıdır. Bu günlük eşyalar arasında örnek olarak Blaxy Leather Erkek Deri Cüzdan Poyraz ürünü size sadece kimlik ve para taşımak gibi bir işlev değil tarzınızı tamamlamak gibi bir işlev ile de fayda sunmalıdır. Bu nedenle Poyraz cüzdan minimalist ve zarif tasarımı ile bu amacı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. 

Klasik Günlük Eşyalar Nelerdir?

Günlük hayatınızda klasik olarak yanınızda bulunacak ve her gün iş hayatı ya da günlük hayatta size fayda sağlayacak belirli eşyalar yer alır. Aslında bu eşyalar bazen kişiden kişiye değişirken, çoğu kişi ise bu eşyalar olmadan kendini eksik hissedebilir. Klasik olarak da bu eşyalar arasında telefon, cüzdan, saat, güneş gözlüğü, kalem, kulaklık, not defteri ve mendil gibi aksesuarlar yer alır. 

1- Cüzdanlar

Bir erkek için cüzdan hayatının her gününde ve her yerinde mutlaka yanında bulunması gereken en temel aksesuardır. Bu mecburi aksesuar yanınızda bulunurken de size yüksek bir fayda sağlamasına, kolay kullanılmasına ve tarzınıza katkı sunmasına dikkat etmemiz gerekir. İşte bu nedenle Blaxy Leather size Poyraz Erkek Deri Cüzdan tasarımını sunarak aradığınız sonucu daha kolay elde etmenizi sağlamaktadır. 

Erkek Deri Cüzdan Poyraz ürünü sadece 3 milimetre gibi bir kalınlığa sahip olduğu için yanınızda yeterli düzeyde kart, para ve kimlik bulundurmanıza kolaylık sağlar. Bu cüzdan içerisinde 10 adede kadar kart bulundurabilir, 3 adet hızlı kart alanını kullanabilir ve 2 adet derin saklama alanı ile nakit para veya kıymetli kartları yanınızda bulundurabilirsiniz. Üstelik tarz açısından da taba veya kahverengi gibi renkler seçebilirsiniz. 

Poyraz Cüzdan size kullanım konusunda bu avantajları sağlasa da temel olarak yanınızda gündelik olarak bulunduracağınız cüzdanda bazı noktalara dikkat etmek önemlidir. Örneğin, cüzdanda sadece ihtiyacınız olacak kadar nakit para bulunmalıdır. Çoğu zaman kullanılmayan üyelik kartları, banka kartları, kartvizitler ve kredi kartları cüzdanda bulunmamalıdır. 

Bir cüzdan içerisinde yeterli miktar nakit para, mutlaka gerekli kredi kartı, kimlik ve ehliyet gibi eşyalar yeterli olacaktır. Hatta bazı kişiler cüzdanlarında para bulundurmak yerine bir para çantası bulundurmayı seçebilir. 

2- Telefonlar

Günümüzde kapaklı veya kızaklı bir telefon kullanmayı seçen erkekler neredeyse hiç denilecek kadar azdır. Bu nedenle günümüzde neredeyse her erkekte akıllı telefon yer alırken, bu telefonlar birçok farklı ihtiyacın da ortadan kalkmasını sağlamıştır. Yani artık akıllı telefon kullanımı sayesinde laptop, saat, el feneri veya fotoğraf makinesi kullanımı ortadan kalkmıştır. 

Ancak telefonlar her ne kadar fazla işleve sahip olsa da yine de her şeyi sona ulaştırmış ve çözümü tamamen kendi üstüne toplamış cihazlar olarak görülmeyebilir. Bazı kişiler her ne olursa olsun fotoğraf çekmek için profesyonel makineler kullanabilir. Yine bazı kişiler mutlaka iş ihtiyacı için yanında bilgisayar bulundurabilir. 

Mecburi ihtiyaçlar ve kullanımlar göz önünde bulundurulduğunda da seçtiğiniz telefon Android veya IOS yazılımı ile birlikte size fonksiyonel kullanım sağlamalıdır. Ayrıca kullandığınız telefon ile birlikte güzel bir kılıf kullanmak da tarzınıza katkı sunabilir. 

3- Kol Saatleri

Bir adım öncesinde bahsedildiği gibi cep telefonları sayesinde kol saati kullanımı artık gereksiz olsa da yine de tarzınızı tamamlayan bir aksesuar için her gün yanınızda bulunabilir. Kol saatleri aslında bazı kişilerin tarzını tamamlamak için özel olarak seçtiği ve farkındalık oluşturan aksesuarlardır. Belirli markalar üzerinden seçildiğinde de daha keyifli ve özel olabilir. 

4- Güneş Gözlükleri

Güneş, toz, rüzgar, olumsuz hava koşulları gibi birçok farklı faktör gözlerinizi dünyaya karşı korumanızı gerektirecek faktörlerdir. Bu nedenle yanınızda bulunduracağınız gündelik eşyalar içerisinde güneş gözlüğü özellikle yer almalıdır. Bu nedenle ultraviyole ışınlara karşı koruma sağlayan, polarize kaplama gerçekleştirilmiş ve bazen dereceli şekilde kullanılabilecek güneş gözlüklerinizi yanınızda bulundurabilirsiniz. 

5- Kalemler

Aslında yine akıllı telefonlar akla geldiğinde, telefonlarda not tutabilme kolaylığı ve metin oluşturma rahatlığı kalem ihtiyacını da ortadan kaldırmaktadır. Ancak yine de sürekli bir şekilde imza atan veya belirli metinleri hızlı bir şekilde oluşturması gereken kişiler yanında bir kalem bulundurabilir. Kalemler tercih edilirken de şık ve özel bir dolma kalem ya da güzel bir imza kalemi gibi farklı seçimler yapılabilir. 

6- Para Klipsleri

Cüzdan adımında bahsedildiği şekilde bazı kişiler cüzdan içinde para taşımaktan hoşlanmayabilir. Bu durumda da çanta içinde veya cepte taşınabilecek şekilde küçük bir para klipsi seçilebilir. Bu klips cüzdan için hem kağıt paralar hem de bozuk paralar taşınabilir. 

7- Şapkalar

Bazı kişiler günlük hayatlarında şapka olmadan dolaşmaktan neredeyse sıkıntı duymaktadır. Özellikle yaz mevsimlerinde güneşten korunabilmek ve tarz elde etmek için kullanılan şapkalar, kış mevsimlerinde ise yağmur ve rüzgardan saçlarınızı korumak için fayda sağlayacaktır. 

Şapka diğer aksesuarlara göre daha spesifik bir yere sahip olduğu için de takım elbise ile uyumlu bir fötr şapka veya spor kıyafetler ile uyumlu bir beyzbol şapkası seçmek mümkündür. Ancak tarzınıza bağlı şekilde bir askeri renk şapka veya keyifli bir kasket dahi seçilebilir. 

8- Kulaklıklar

Günlük hayatta telefonun hayatınızdaki yeri her ne kadar önemli ise telefon ile birlikte kullanılacak kulaklıklar da o kadar önemlidir. Kullanımda rahatlık hissetmenize bağlı olarak kablolu veya kablosuz seçilebilen kulaklıklar, özellikle toplum içerisinde telefon konuşmalarınızda mahremiyetinizi korumanız için size yardımcı olacaktır. Ayrıca günlük hayatta müzik dinlemek ve film izlemek gibi küçük aralar verdiğinizde de kulaklıklar gerçekten faydalı bir eşya olacaktır. 

9- Termoslar

İş hayatının yoğun temposu içerisinde kahve, çay ve sağlıklı sular gibi içecekleri sürekli bir şekilde tüketmek isteyen kişiler için de son yıllarda termos bardaklar ve şişeler klasik aksesuarlar arasına girmeye başlamıştır. Bu şişeler sıcak veya soğuk içeceğin yapısını koruyarak, bir gün boyunca içmenize yardımcı olurken, genellikle araba kullanan kişiler ve çanta taşıyan kişiler bu şişeleri yanında bulundurmayı seçmektedir. 

10- Çantalar

Çantalar gün boyunca bahsedilen tüm bu eşyaları içerisinde bulundurabilen faydalı ve aynı zamanda da karizmatik eşyalar arasında bulunur. Çanta, kullandığınız aksesuarların sayısına, giyim tarzınıza ve iş hayatındaki konumunuza bağlı olarak değişen formlarda kullanılabilir. İşlevsel açıdan da her zaman yeterli kapasiteyi sunan ve kolaylık oluşturan çantalar önemli olacaktır. 

Doğru çanta seçimi sayesinde telefon, şarj aleti, kulaklık, kalem, güneş gözlüğü gibi her eşya muhafaza edilebilir. Özellikle küçük ve zarif bir tasarıma sahip olan Erkek Deri Cüzdan Poyraz ürünü de bu çanta içerisinde yer alacaktır. 

11- Mendiller

Günlük hayatta kolayca elinizi temizlemek, yemek sonrası kullanabilmek ve öksürük/aksırık sırasında kullanmak için bir mendil gerekli olabilir. Aslında günümüzde bu açılardan kağıt mendiller daha çok seçilse de takım elbiseler ile kullanılabilecek bir mendil veya iç cepte bulunacak bir ipek mendil size bu açıdan fayda sağlayabilir. 

12- Çakmaklar

Çakmak, daha çok sigara içen insanların yanında bulundurması gereken bir eşya olsa da her gün farklı ortamlara giren ve farklı insanlarla görüşen insanlar için yine yanında çakmak bulundurması fayda sağlayabilir. Özellikle çanta taşıyan kişiler için çakma çanta içerisinde çok küçük bir yer tutarak kolaylıkla kullanılabilir. 

13- Not Defterleri

Kalem taşıyan insanlar açısından düşünüldüğünde de bu kalemi kullanabilme ve istenilen her an not alabilme açısından not defteri fayda sağlayacaktır. Özellikle gündelik notlarınızı telefon içerisinde tutmaktan hoşlanmıyorsanız, yanınızda bir not defteri bulunmalıdır. 

14- Takılar

Takılar erkek için ekstra olarak görülebilir. Ancak özellikle evli bir erkek için mutlaka alyans gibi bir takı günlük eşyalar arasında yer alacaktır. Fakat bazı erkekler gündelik hayatta mutlaka bir bileklik, kolye veya küpe kullanmayı da seçebilir. Bu tip takılar açısından da mutlaka giysiler ile uyumlu ve prestijli ürünler seçilmelidir.

15- Anahtarlıklar

Son nokta olarak her insanın yanında ev, ofis ve araba için anahtarlar yer alır. Anahtarları muhafaza etmek açısından ve bir arada tutmak açısından da anahtarlıklar önemli bir ayrıntıdır. Anahtarlık konusunda da özellikle giyim tarzınız ile uyum oluşturan ve sizi tamamlayan nitelikli bir seçim yapmak önemlidir.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Erkek Giyiminde Aksesuar Uyumu Nasıl Yapılır?

Bir erkek, giyim kombini oluştururken, kullandığı giyim ürünleri ile kullandığı aksesuarları birbirine uygun hale getirebilmelidir. Bu durum, sadece aynı rengi kullanabilmek ya da aynı malzeme ile ürünler seçebilmek dışında, işlevsel ve formsal olarak da belirli noktalara dikkat etmeyi gerektirir. 

Aksesuarlar bir üst seviyede tarzınızı tamamlayabilmek için elbiseye uyum sağlayan en pratik eşyalardır. Örneğin, metalik kaplamalı ve klasik tarzda bir saat görüntünüzde bir zarafet oluştururken, gerçekten güzel desenleri bulunan bir kravat da hiçbir şey yapmadan tarzınızı ortaya çıkarabilir. 

Aksesuarlar giyim ile birlikte doğru kullanılmadığında yani doğru şekilde seçim yapılmadığında, kendinizi sudan çıkmış balık gibi hissetmenize ve çok baştan savma görünmenize neden olabilir. Ekstra aksesuarlar seçerken de bazı noktaları göz önünde bulundurmanız önemlidir. 

İyi bir aksesuar seçimi gerçekleştirmek açısından dikkat edeceğiniz bu noktalarda da Blaxy Leather olarak size yeterli düzeyde yardımcı olacak bir içerik hazırlamaya çalıştık. Bu bağlamda örnek olarak kullanacağınız cüzdanda minimalist tarz ile farkınızı ortaya koyacak Poyraz Erkek Deri Cüzdan gibi ürünler bulunmaktadır. 

Aslında bu içerikte bahsedilen her noktaya mutlak şekilde uyma gibi bir zorunluluk yer almasa da benzer şekilde kendiniz için kurallar belirlediğinizde, doğru aksesuarları seçerek giyinme ile uyum elde etmeniz mümkün olacaktır. Yani yer alan kuralları çiğneyerek farklılık sağlamadan önce de bu kuralları ve ayrıntıları iyi bir şekilde bilmek doğru olacaktır. 

Kemer Ve Ayakkabı Uyumu Sağlamak

Bir erkek için giyimdeki en önemli noktalardan birisi, herkes tarafından bilindiği üzere kemer ve ayakkabıda uyumlu sağlamaktır. Bu klasik kurala uygun bir şekilde kullanılan ayakkabı ve kemer için deri uyumu elde etmek önemlidir. Deri uyumu konusunda da özellikle renge dikkat etmek gerekecektir. 

İster spor ister klasik olsun giyim tarzınız içerisinde deri kemer kullanırken, kahverengi rengi tercih ediyorsanız kullandığınız deri ayakkabıda da kahverengi renk yer almalıdır. Çünkü tüm genel kurallar ile birlikte aksesuarlar göz önüne alındığında, tek bir renk üzerinden devam etmek hem sofistike hem de modern bir görüntü ortaya çıkarır. 

Metal Aksesuarlarda Uygunluk Sağlamak

Ayakkabı ve kemer gibi deri aksesuarlarda uygunluk elde ettiğiniz gibi kullandığınız metal aksesuarlarda da aynı şekilde uygunluk elde etmek önemlidir. Aksesuarları aynı aile içerisinde bulundurmaya dikkat etmeniz gerekecektir. 

Aksesuarlar konusunda örnek olarak kullandığınız kemerin gümüş bir tokası bulunuyorsa, kullandığınız kol saatinin de gümüş bir kordonu bulunmalıdır. Tek bir gün içerisinde giyim kombini ile uyumlu olarak kullanacağınız aksesuarlarda metal seçimler yaparken, bu benzerliklere dikkat ettiğinizde zarif ve düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Renk Seçimine Dikkat Etmek

Her ne kadar herkes tarafından bilinen bir durum olsa da bazı kişiler giyimdeki renk uyumunun ne kadar farklı bir anlatım ortaya çıkardığını şaşırtıcı bir şekilde karşılayabilir. Örneğin, iş hayatında ve gündelik hayatta keskin bir tarz elde etmek ve konuşmanız ya da hareketlerinizde bu tarzı ortaya koymak istiyorsanız ve iş dünyası içerisinde resmiyet elde etmek istiyorsanız siyah aksesuarlar seçebilirsiniz. 

Aksesuarlarda siyah renk resmiyeti, sertliği ve keskin bir tarzı ortaya çıkarırken, hafta sonu veya tatil günlerinde ise beyaz ya da bronz aksesuarlar rahatlık sağlayacaktır. Yani arkadaşlar ve aile ile geçirilen zamanlarda soft bir görünüme yardımcı olacaktır. 

Aksesuarlardaki renk açısından bu durumlardan hangisinde dikkat ederseniz edin seçtiğiniz aksesuarların da birbiriyle uyumlu renk olması elbette önemlidir. Bir gezi sırasında kullandığınız saat, kemer, ayakkabı ve güneş gözlüğünde benzer şekilde kahverengi renk seçilebilir. Bu kapsamda seçilen aksesuar tamamlayıcı ve nötr bir yapı sağlamalıdır. 

Deri Cüzdanın Yüksek Uyumu

Giyim tarzınız her ne olursa olsun cüzdan konusunda her zaman deri cüzdan kullanmak en doğru tercihlerden biri olacaktır. Elbette gençlik çağlarında cırt cırt ile tarz oluşturan sportif ve görsel baskılı cüzdanlar seçmiş olabilirsiniz. Ancak yetişkin bir insan için giyim tarzı ile uyumlu şekilde deri cüzdan kullanmak en doğru noktadır. 

Bu konuda cebinizde kalın bir görüntü oluşturmayacak, yeterli miktarda kart ve parayı taşımanıza yardımcı olacak zarif bir cüzdan seçmek en doğrusu olacaktır. Bu kapsamda da Blaxy Leather olarak size sunduğumuz Erkek Deri Cüzdan Poyraz ürünü aradığınız tüm özellikleri bir araya getiren bir tasarıma sahiptir. Çok ince ve zarif bir tasarıma sahip olması ile birlikte ideal olarak yaklaşık 10 adet kartı ve yeterli miktarda nakit parayı yanınızda taşımanıza yardımcı olacaktır. 

Poyraz Erkek Deri Cüzdan kot pantolon, takım elbise veya keten pantolon gibi her giyim kombini içerisinde de uyumlu bir renge sahiptir. Bu bağlamda isteğinize bağlı olarak kahverengi veya taba gibi bir renk tercihi gerçekleştirilebilir. 

Resmi Kıyafet İle Kemer Uyumu

Resmi yani bir iş kıyafeti ya da takım elbise ile uyumlu şekilde kullanılacak bir kemer genellikle deri kemer olmalıdır. Bu tarz bir kemer basit bir görünüşe sahip olarak dikdörtgen veya kare bir toka bulundurur ve genellikle toka kısmı da kemer kadar ince olur. Gündelik kemerler ise çok daha ince bir yapıya sahiptir ve kumaş gibi malzemeler sayesinde de üretilebilir. Bu nedenle gündelik iş sırasında deri kemer, iş dışı vakitlerde de kumaş ya da sportif kemerler kullanabilirsiniz. 

Kravatta Uyumlu Denemeler

Kravat, özellikle resmi giyimi tercih eden yani iş dünyası içerisinde bulunan kişiler için mutlaka olması gereken bir aksesuardır. Bu konuda da eğer konuşmayı başlatacak ve samimi bir görüntü istiyorsanız, basit desenli bir kravat seçmeniz doğru olabilir. Daha fazla resmi ortamlarda yer alacak ve kişiliğinizi ortaya koyacak bir kravat için de çok daha az desenli sade bir kıyafet seçmek iyi olacaktır.

Kravat seçimlerinde desen ayrıntısı gömleğin rengi ile tamamlayıcı olmalıdır. Yani gömlek ve kravat bir kontrast oluşturmalı, birbiriyle uyumlu görüntüsü sayesinde tarzınızı belli etmelidir. 

Gözlüğün Şekline Özenmek

Gözlüğünüz eğer dereceli konumda kullanılıyorsa, bir mecburiyet olduğu için öncelikle bütçe ayrıntısı göz önünde bulundurularak, yüzünüzü tamamlayan çerçevelere dikkat etmek önemlidir. Zira sürekli bir şekilde takmak zorunda olduğunuz bu gözlüklerde ucuz olsun diye şekilsiz çerçeveler tercih ettiğinizde, hangi giyim kombinini tercih ederseniz edin uyum elde etmek zor olacaktır. 

Gözlük denildiğinde sadece gündelik hayatta kullanılan dereceli gözlükler değil güneş gözlüklerinde de benzer bir yorum yer alır. Daha önce bahsedildiği üzere aksesuarlarda renk uyumu açısından da güneş gözlüğü için diğer aksesuarlar siyah veya kahverengi olduğunda güneş gözlüğünde de yine siyah ya da kahverengi olmalıdır. 

Son Rötuşların Önemi

Kıyafet kombinlerinizi tamamlamaya çalışırken bazı küçük son rötuşların büyük bir fayda sağlayacağı bilinmelidir. Örneğin, güvenerek ve beğenerek satın aldığınız bir takım elbiseyi giydikten sonra bu takım elbise ile uyumlu şekilde ayakkabı, kemer, mendil, gözlük ve kravat gibi aksesuarlar doğru seçilmelidir. Bu konu üzerinde bahsedilen noktaları dikkate alabilir ya da tamamen değişik bir yöntem tercih edebilirsiniz. 

Özellikle takım elbise veya spor tarz bir giyim içerisinde seçtiğiniz cüzdan en önemli ayrıntılardan biri olacaktır. Cüzdan konusunda da elbisenin fiziki yapısını bozmayacak, tarzınızı tamamlayacak ve kolay kullanım sağlayacak bir seçim yapmak önemlidir. Bu bağlamda Blaxy Leather Erkek Deri Cüzdan Poyraz ürünü aradığınız bu zarafeti size çok kaliteli bir şekilde sağlayabilir. 

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Erkek Cüzdan Rehberi

Bir erkek için gündelik hayatta kullanılması gereken veya keyifli bir şekilde kullanılabilecek birçok farklı aksesuar yer alır. Örneğin kemer, kravat, çanta, anahtarlık veya Türkiye yapısında çoğu erkek için tespih çok önemli aksesuar ürünleri arasında yer alır. Ancak dünyanın neresinde olursa olsun birçok erkeğin en temel aksesuar ihtiyaçlarından birini cüzdan oluşturur. Çünkü cüzdan, gündelik olarak yanınızda mutlaka taşımanız gereken para, kimlik, ehliyet gibi eşyaları muhafaza etmeniz için gereklidir. 

Okumaya devam et Erkek Cüzdan Rehberi
tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Derinin Dili

Hangi sektörde kullanılacak olursa olsun çok önemli malzemelerden birini oluşturan deri, aslında tek bir çeşit değil birçok farklı çeşide ayrılmaktadır. Çünkü herhangi bir cüzdan, kemer veya çanta gibi aksesuarlarda kullanılmış deri türlerinin her biri, birbiri ile aynı değildir. Bazı deriler hakiki ve bazı deriler ise çok fazla işlem gördüğü için gerçekliğini kaybetmiş yani doğal olmayan bir yapı ortaya koyabilir. 

Okumaya devam et Derinin Dili