tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Cüzdan Nasıl İnce Tutulur?

Pantolon veya ceket cebinizde taşıdığınız cüzdanın tıka basa dolu olması ve hiç kullanmayacak olsanız dahi onlarca kartın cüzdanın içinde yer alması, hem estetik açıdan hem de sağlık açısından size zarar verebilir. Aşırı derecede dolmuş ve hantal bir hale gelmiş cüzdanlar, farkında olmadığınızda bir süre sonrasında rahatsız edici ve gereksiz bir görüntü ortaya çıkarabilir. 

Neden İnce Bir Cüzdan Taşımalısınız?

Uzunca bir süre farkında olmadığınızda, giderek kabaran ve gereksiz bir karmaşa oluşturan cüzdanınız hiç beklemediğiniz bir anda sıkıntı dahi ortaya çıkarabilir. Örneğin acil bir şekilde ödeme yapmanız gereken kalabalık bir ortamda, cüzdanın içerisinde kart arama veya para çıkarma karmaşası içerisine girdiğinizde, durumum ne kadar kötü olduğunu fark edebilirsiniz. 

Estetik açıdan bakıldığında çok kaba bir görüntüye sahip olan hantal bir cüzdan, ceket cebinde veya pantolonun cebinde çok kötü bir görünüş ortaya çıkaracaktır. Oysaki özenerek giydiğiniz bir takım elbise veya spor giyimde bu tür bir cüzdan asla yer almamalıdır. 

Sağlık açısından düşünüldüğünde ise çok kabarmış, çok fazla doldurulmuş ve taşıması fiziki olarak zor olan bir cüzdan birçok farklı soruna neden olabilir. Bu konuda uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere cüzdan taşırken, çok ince ve sadece gereken önemli şeylerin bulunduğu bir cüzdanı yanınızda bulundurmaya önem göstermeniz gerekir. Çünkü yanlış ve hantal bir cüzdan sırt ağrıları, bel ağrısı, siyatik, romatizma ve duruş bozukluğu gibi sorunlara yol açabilir. 

Bahsedilen her nokta ile birlikte sahip olduğunuz cüzdanın gayet ince, olabildiğince az ayrıntıya sahip ve kaliteli olması sizin için büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu konuda bir örnek olarak da Blaxy Leather markası sayesinde sunulan Erkek Deri Cüzdan Poyraz ürünleri tam aradığınız ürün olarak görülebilir. İşte bu durumda da örnek ürün üzerinden cüzdanın nasıl ince bir hale gelmesi gerektiği ve neler yapılması gerektiği incelenebilir.

Öncelikle Her Şeyi Dışarı Çıkarın

Cüzdanınızda kapsamlı bir düzenleme gerçekleştirmek istiyorsanız, öncelikle bir masanın başına oturmalı ve cüzdanınızı önünüze almalısınız. Sonrasında cüzdanın içerisinde bulunan her şeyi en ince ayrıntısına kadar dışarı çıkarmanız gerekecektir. Çünkü ancak bu şekilde cüzdanın içerisinde ne kadar eşya bulunduğunu ve bunların hangi kısımlarının gerekli ya da gereksiz olduğunu görebilirsiniz. 

Özellikle kullandığınız cüzdan iyi bir şekilde hazırlanmamış ise yani üretimi kaliteli bir malzeme, işçilik ve tasarım ile sağlanmamış ise tüm bu eşyalar cüzdanın çok daha kötü bir görüntüye sahip olmasına neden olabilir. Bu durumda çoğu kişinin fark ettiği noktalar arasında çok uzun zamandır kullanılmayan üyelik kartları, kartvizitler, daha önce ödenmiş makbuzlar, çekler, senetler, eski fotoğraflar veya not kağıtlarının cüzdan içerisinde birikmiş olduğu fark edilmektedir. 

Aslında cüzdan içerisinde çok uzun zamandır orada olduğundan haberinizin dahi olmadığı kağıtlar, kartlar ve makbuzlar boşu boşuna cüzdanı bu hale getirmiş olabilir. Bu nedenle cüzdandan çıkardığınız her şeyi öncelikle gözden geçirip, teker teker kontrol etmeniz ve hangisinin kullanılıp hangisinin kullanılmayacak olduğunu belirlemeniz gerekecektir. 

En Önemli İki Veya Dört Kartınızı Seçin

Cüzdan içerisinde bulunması gereken en önemli şeyler, kartlar yani gündelik ihtiyaçları karşılayan araçlardır. Bu araçlara bakıldığında Türkiye’de yetişkin bir insanın cüzdanda mutlaka bulunması gereken şekilde bir adet kimlik kartı ve bir adet ehliyet mutlaka yer almalıdır. Ayrıca çalıştığınız kurum tarafından verilmiş personel kartı da yanınızda bulunmalıdır. 

Üç temel kart kişiliğinizi ortaya koyan ve gündelik hayatta işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlayan ihtiyaçlar olmakla birlikte bu kartlar dışında aslında hiçbir kartın cüzdanınızda bulunması gibi bir zorunluluk yer almamaktadır. Hele ki özellikle günümüzde akıllı telefon kullanan bir erkeğin bu kartlardan herhangi birini cüzdanında bulundurması gerekmemektedir. 

Örnek olarak bankalar tarafından size verilmiş hesap kartları ve kredi kartları bugün akıllı telefonlar sayesinde mobil uygulamalar üzerinden kolaylıkla kullanılan bir hale gelmiştir. Çünkü akıllı telefonunu düzenli bir şekilde kullanan ve internet bağlantısına sahip olan herkes kredi kartı veya banka kartı olmadan para çekme, online ödeme yapma veya kasada ödeme yapma işlemlerini rahatlıkla sağlayabilir. 

Üyelik Kartları Artık İşinize Yaramayacak

Cüzdanlarda en fazla kalabalık oluşturan ve aslında çoğu zaman hiçbir işe yaramayan ayrıntıların başında da üyelik kartları gelmektedir. Giyim mağazaları, alışveriş sayfaları, yolculuk firmaları, benzin istasyonları, iletişim firmaları veya sağlık kulüpleri gibi noktalarda sizlere verilen üyelik kartları artık giderek kullanılmaz ve geçersiz bir hale gelmiştir. Kartlar artık akıllı telefonlar sayesinde sadece telefon numarası veya karekod gibi imkanlar ile kullanılan bir yapı oluşturmuştur. 

Bazı noktalarda spesifik olarak hizmet veren kurumlar ve kuruluşlar mutlak bir şekilde kişilerin üyelik kartını yanında bulundurması gerektiğini belirtmektedir. Bu durumda acil ihtiyaçlarınızda veya düzenli kullanımlarınızda her zaman yanınızda bulunması gereken bu kartı seçebilir ve gündelik hayatta gerekmeyecek diğer üyelik kartlarını cüzdanından çıkarabilirsiniz. 

Olmazsa Olmaz Miktarda Para Cüzdanda Yer Almalıdır

Nakit para her zaman yanınızda bulundurmanız gereken en temel ihtiyaçlar arasında yer alacaktır. Bu nedenle cüzdanda aşırı derecede kabarıklık ve doluluk oluşturmayacak şekilde ve en acil ihtiyaçlarınızda size çözüm oluşturacak miktarda nakit paranın cüzdan içerisinde mutlaka bulunması verecektir. Bu sayede sıkıntılı anlarda veya sıkışık durumlarda hızlı bir şekilde nakit para kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. 

Kartvizitler, Makbuzlar Ve Faturalardan Vazgeçin

Son nokta olarak elbette ki cüzdan içerisinde klasik olarak sıklıkla yer alan kartvizitler, ödenmiş faturalar, kredi kartı makbuzları veya banka makbuzlarının artık cüzdan içerisinden uzaklaşma zamanı gelmiştir. Bu gereksiz ayrıntılar en büyük boyutlu cüzdanlarda dahi kaba ve istenmeyen bir kullanım ortaya çıkaracaktır. 

Doğru Cüzdanın Seçilmesi

Belirtilen tüm ayrıntılara dikkat ettiğinizde, ince bir cüzdana sahip olup sağlıklı bir kullanım elde etmeniz için artık önünüzdeki tüm engeller ortadan kalkacaktır. Ancak bu durumda minimalist bir cüzdan kullanım ortaya çıkacağı için doğru cüzdanın seçilmesi de önemli bir diğer ayrıntı olacaktır. Bu konuda Blaxy Leather sayesinde sağlamlık ve minimalistlik konusunda zirve sağlayan Poyraz Erkek Deri Cüzdan en önemli tercihlerden biri olarak görülebilir. 

Özel bir tasarıma sahip olan Erkek Deri Cüzdan Poyraz, uzun yıllar kullanıma imkan sağlayacak kadar yüksek bir kalitede, minimalist ve estetik bir görüntüye sahiptir. Her ne kadar ince olsa da her zaman sağlam ve dayanıklı bu cüzdan, sırçalı deri sayesinde gerçek deri kalitesi ile üretilmektedir. 

Yıllardır kullandığınız büyük boyutlu, yıpranmış ve artık fazla görünen cüzdanlardan kurtularak, bu tarz bir minimalist cüzdan tercihi yaptığınızda, aslında gerçekten ne kadar gereksiz ayrıntıyı cüzdanınızda taşıdığınızı fark edeceksiniz. Bu sayede gündelik hayatta gerçekten ihtiyaç oluşturan temel parçaları cüzdanınızda bulundurarak, hem giyim açısından estetik hem de sağlık açısından rahatlık elde etmeniz mümkün olacaktır. 

Erkek giyimi içinde en büyük tamamlayıcılardan biri olan cüzdan konusunda yaptığınız bu seçim, kahverengi veya taba gibi renkler ile her giyim kombinasyonunu ile de tam bir uyum sağlayacaktır. İster pantolon cebinde ister ceketin cebinde veya rahatlıkla elinizde istediğiniz her yerde taşıyabileceğiniz bir cüzdan, minimalist tarzıyla size farklı bir stil kazandıracaktır. Üstelik yeterli boyutlarıyla gereken en basit kartlar, yeterli miktarda nakit para ve temel ihtiyaçları yanınızda taşıyabilmek için avantaj oluşturacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir