tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Erkek Ürünlerini İndirimde Almak İçin 10 Tavsiye

İyi, kaliteli ve prestijli ürünler kullanmak elbette ki herkesin temel arzularından birisidir. Fakat iyi bir ürüne sahip olmak için de gerçekten yüksek bir fiyat ödenmesi gerektiği bilinmelidir. Bu nedenle birçok erkek, giyiminde ve tarzında kaliteli olanı yakalamak için her zaman indirimli fiyatları takip etmekte ve avantajlı alışverişler yapmaya çalışmaktadır. 

Sektörlerinin zirvesinde bulunan markalar tarafından üretilen ürünler, lüks bir yapıya sahip olabilmek için malzeme, işçilik ve tasarım konusunda da en iyiyi tercih etmektedir. Örneğin Blaxy Letaher, Türkiye’de cüzdan üretiminde en prestijli markalarından biri olarak üretiminde minimalizme ve inceliğe yüksek önem vermektedir. Markanın minimalist ve sıradışı tasarımı Erkek Deri Cüzdan Poyraz bunun en önemli kanıtlarından biri olarak kalitesini her zaman ortaya koymaktadır. 

Her ne kadar en iyiyi elde etmek için indirimler ve kampanyalar avantajlar oluştursa da bazen çok daha yüksek fırsatları yakalamak da fayda oluşturacaktır. Erkek için en iyisi olacak şekilde en farklı ipucunu göz önünde bulundurduğunuzda da kaliteli bir çanta, iyi bir kravat veya Poyraz Erkek Deri Cüzdan gibi gerçekten iyi bir cüzdan sahibi olabilirsiniz. 

Blaxy Leather tarafından sizlere sunulan bu önerileri dikkate aldığınızda, siz de günün modasına uygun bir şekilde erkek prestijindeki en üst noktayı kolaylıkla yakalayabilirsiniz. 

1- Satın Alma Planları Yapın

Sadece bir heves ile birlikte sahip olduğunuz tüm bütçeyi çok sevdiğiniz ve beğendiğiniz için bir aksesuara ya da giyim ürününe ayırarak alışveriş yapmaktan kaçınmanız gerekir. Çünkü en sevdiğiniz ve beğendiğiniz markalar mutlak olarak yıl içerisinde en az 1 defa çok büyük bir indirim gerçekleştirecektir. 

Öncelikle beğendiğiniz ve istediğiniz ürünün fiyatını net bir şekilde öğrenin ve bu ürünün ne kadar indirime girdiğinde sizin için doğru fiyata ulaşacağını tahmin edin. Aslında bu durum fiziki olarak yaptığınız alışverişlerde iyi bir pazarlık etmeniz gibi düşünülebilir. 

Alışveriş öncelikle biraz vitrinlerde yapılmalı, internette gezinmeli ve ödenmesi gereken rakamların ne olduğu az-çok bilinmelidir. Bu sayede yıl içerisindeki indirim zamanlarını da takip ettiğinizde veya bazen uygun fiyatlarla yurtdışında alışveriş yapma şansı elde ettiğinizde, istediğiniz ürünü en uygun rakamlarla yakalamanız çok daha mümkün olacaktır. 

2- Bir Önceki Yıl Ve Sezon Dışı Ürünler Satın Alınabilir

Alışveriş gerçekleştirirken, eğer iyi bir ürünü sezonundaki fiyattan çok daha düşük bir rakam ile satın almak istiyorsanız, bir sonraki sene veya sezon sonunda alışveriş ekmek daha mantıklıdır. Örneğin, sonbahar mevsiminin başlamasıyla birlikte neredeyse bütün mağazalar yazlık ürünlerde büyük indirimler gerçekleştirir. Bu durum tıpkı ilkbahar mevsiminin başında kışlık ürünlerde yaşanan indirim gibidir. 

Büyük mağazalar ve markalar önlerinde bulunan yeni sezon için hazırlık yaparken, eski sezon ürünlerini uygun fiyata satarak tüketmeyi, stok yapmaktan daha fazla tercih etmektedir. Bu durumda dört bir tarafta indirimler ile karşılaşırken, özellikle klasik giyimde bir önceki sezon ürünlerini en uygun fiyatlar ile temin edebilirsiniz. Üstelik bir sonraki sene dahi bu ürünü çık şık bir şekilde kullanabileceksiniz.

3- Outlet Ürünler Satın Alın

Outlet ürünler nitelikli markalar tarafından yıl boyunca sunulan ürünlerde iade veya değişim ile geri gelmiş ürünlerdir. Bu tip ürünlerde bazen küçük defolar veya hasarlar ile de karşılaşılmış olabilir. Bu tip ürünler sezonunda satılan yüksek fiyatlı ürünlere göre çok daha uygun fiyatlar ile temin edilebilir.

Günümüzde birçok şehirde markaların ve mağazaların outlet ürünleri satışa çıkarması için outlet merkezleri ve satış noktaları yer almaktadır. Bu noktalar sayesinde çok uygun fiyatlar sayesinde bir önceki sezon ürünlerine ulaşarak, tarzınızı elde edebilirsiniz. Ayrıca markalar outlet ürünlerini genellikle internet üzerinden satışa sunmayı seçmektedir.

4- İkinci El Alışverişi Tercih Edin

İkinci el alışveriş gerçekleştirilebilecek mağazalar en iyi ürünlere mantıklı fiyatlardan ulaşabilmek isteyen kişilerin her zaman uğradığı yerlerdir. Bu işletmeler genellikle yaptığınız alışverişler sonucunda bir hayır kurumuna destek sağlarken, çoğu zaman öğrencilere burs sağlanması veya çevreci bir mantık ile sokak hayvanlarının beslenmesi gibi iyilikler de sağlar.  

İkinci el denildiğinde genellikle aklınıza kullanılmış, yıpranmış ve modası geçmiş ürünler gelse de bazı insanlar sadece birkaç defa giymiş oldukları elbiseleri dahi bu noktalara satmakta veya bağışlamaktadır. Özellikle lüks semtlerdeki ikinci el mağazaları, aradığınız şeyi bildiğiniz takdirde size iyi bir alışveriş şansı sağlayabilir. 

Aslında bu tür mağazaları ilk defa ziyaret ettiğinizde, aradığınız her şey size direkt olarak sunulacak değildir. Çünkü bazı tarz ürünler günün belirli bir saatlerinde veya haftanın belirli bir gününde satışa sunulabilir. Bu sayede mağazalarda veya günümüzde onlarca farklı internet platformunda gerçekten halen özelliklerini koruyan kaliteli ürünleri, çok uygun fiyatlar ile bulabilir ve zengin bir alışveriş yapabilirsiniz. 

5- Daha Az Tanınan Markaları Seçin

Dünyada herkesin tanıdığı en ünlü markalardan alışveriş ettiğinizde elbette ki yüksek fiyatlar ödemeniz gerekir. Ancak daha az bilinen bir markayı favori olarak gördüğünüzde, örneğin Tudor marka saatler Rolex gibi bir görüntü oluştursa da çok daha düşük rakamlar ile alınabilir. 

Eğer lüks bir markanın verdiği deneyimi biliyorsanız, bu sayede de daha düşük bir marka ile karşılaştığınızda lüks bir markaya göre ürünün ne kadar iyi olup olmadığını daha net anlayabilirsiniz. Müşterilerine çok daha fazla değer vermeye çalışan bu tip markalar büyük bir noktaya ulaşmak için de size daha iyi ürünleri daha düşük fiyatta bile sunabilir. 

6- Kapsül Gardıropları Göz Önünde Bulundurun

İlk defa 1970’li yıllarda moda olmaya başlayan kapsül gardıroplar birkaç iyi kıyafetin bir kombin oluşturmasından ortaya çıkan bir mantık oluşturuyordu. Büyük markalar bu birkaç parçayı toplu şekilde üreterek daha düşük fiyatla sunarken, özellikle halen yapılan bu çalışmalarda da bazen iyi ürünleri çok doğru fiyatlarla temin etmek mümkün olabiliyor. Ancak koleksiyonlar sınırlı sayıda üretildikleri için de stoklar hızlı bir şekilde tükenebilir. 

7- Yan Üretimlerden Faydalanın

Birçok büyük marka tasarımlarını kendimi arkası üzerinden sunduğunda yüksek fiyatlar talep etmektedir. Acak bazen perakende işletmeler ile anlaşma yapıldığında bu tasarımlar perakendeci tarafından daha ucuza satılacağı için normal fiyatların altında üretimler yapılır. Köprü hattı olarak da görülen bu çalışmalarda, kaliteli tasarımlar yan üretim ile ortaya çıkarıldığı için daha ucuz ürünler sağlanmaktadır. 

8- Ünlü Markaların Düşük Maliyetli Alternatiflerini Değerlendirin

Büyük bir mağazayı gezdiğinizde markaların ürünleri ile birebir benzer konumda yer alan ama tamamen aynı isimlere sahip olmayan ürünler görebilirsiniz. Aslında bu markalar yine aynı tasarımcı tarafından ortaya çıkarılmıştır, fakat daha düşük fiyatlı üretim için kullanılır. 

Bu tarz markalar bazen kalitesinden ödün verilmiş ürünler ortaya çıkarsa da yine de iyi bir markanın elinden çıktığı unutulmamalıdır. Bu tip markalar bazen giyim ürünleri ve bazen ise sadece aksesuar üretimleri gerçekleştirebilir. 

9- Özel İndirimler Talep Edin

Hiçbir şekilde sormadan ve fiyatları bilmeden alışveriş yaptığınızda, bazen hak etmeyen bir ürüne dahi çok yüksek rakamlar ödeyebilirsiniz. Bu nedenle ödeme yapmadan önce gerekiyorsa, pazarlık edin ve ürünlerde ne kadar kar marjı bulunduğunu öğrenmeye çalışın. 

Örneğin, erkek takıları ve aksesuarlarında birçok marka çok yüksek kar marjı ile satış yapmaktadır. Bu nedenle özel bir indirim talep ettiğinizde, satış elemanları size gerçekten iyi bir indirim sunarak karlı bir alışveriş yapmanızı sağlayabilir. 

Ancak bazı noktalarda belirli ürünler sadece iyi bir fiyat ile sizlere kaliteyi sağlamak için indirimler ile direkt olarak sunulabilir. Blaxy Leather Erkek Deri Cüzdan Poyraz ürünleri bu konuda en önemli örneklerden biri olarak görülebilir. 

10- Özel Kampanyaları Bekleyin

Bazı dönemlerde markalar özel kampanyalar gerçekleştirir ve bu dönemlerde markanın takipçileri için fırsatlar sağlar. Bu fırsatlar internet sitelerinde veya e-posta listelerinde duyurulurken, kaçırmadan indirimli ürünleri satın alma fırsatları sağlamaktadır. 

Bu tip kampanyalar yılda birkaç defa Blaxy Leather tarafından da gerçekleştirilirken, nitelikli bir ürün olarak Poyraz Erkek Deri Cüzdan minimalist tasarımı ve şıklığı sayesinde bu tarz bir fırsat sayesinde elde edilebilir.

Bahsedilen tüm bu fırsatları ve önerileri deneyimlediğiniz zaman alışverişlerinizde karlılık ve keyif elde etmeniz mümkün olacaktır. Bu sayede en uygun fiyatlar ile tarzınızı yükseltecek ve size katkı sağlayacak ürünlere sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir