tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Erkekler İçin 10 Önemli Bahar Önerisi

Erkekler için aksesuarlar aslında kadınlar tarafından kullanılan aksesuarlara göre daha kısıtlı bir yapıya sahiptir. Ancak yine de giyim tarzını tamamlamak ve kendini daha estetik hissetmek isteyen erkekler için kullanılabilecek onlarca farklı aksesuar da yer almaktadır. 

Erkek aksesuarları özellikle günümüzde çok yüksek bir çeşitliliğe ulaştığı için de bu aksesuarlar içerisinde gerçekten ihtiyaç oluşturan doğru ürünleri seçmek önemlidir. Çünkü bu sayede tarzınız için bir denge elde edilebilir ve gerçekten estetik bir görüntü sağlanabilir. 

Bu yazımız kapsamında da aslında bahar mevsimi ile birlikte kullanmaya başlayabileceğiniz ve fiyatına göre gerçekten iyi bir görüntüye sahip olan aksesuarları bir arada bulabilirsiniz. Özellikle liste içerisinde Blaxy Leather tarafından hazırlanmış olan Poyraz Erkek Deri Cüzdan gibi ürünleri gerçek kaliteleri ile görmeniz mümkün olacaktır. 

Cüzdan kullanımında minimalist bir tarzı estetik bir görünüş ile ortaya çıkaran Erkek Deri Cüzdan Poyraz, her zaman her noktada fark edilen bir kalite sağlamaktadır. Bu konuda sadece bahar mevsiminde değil yılın her döneminde her giyim tarzı ile kullanabileceğiniz bu cüzdana göz atmayı da seçebilirsiniz. 

1- Metal Kordonlu Bir Saat

Erkek saatleri için çok kapsamlı seçenekler bulunsa da bugün özellikle metal kordonlu saatler üzerinde durulabilir. Çünkü bahar mevsimi ile birlikte sıcaklıkların yükseldiği yani terlemenin daha fazla olduğu dönemlerde deri kayış bazen sorun oluşturmaktadır. Ter ve sıcaklık deri malzemeye zarar verirken, mevsim sonunda artık saat yüksek oranda hasar görmüş olabilir. 

Çok sıcak bölgelerde deri kordonlu saatler en fazla 2 yıl gibi bir süre kullanım imkanı sağlarken, metal kayışlı saatler ise çok daha doğru bir kullanım sağlayabilir. Bu konuda da pim bağlantıları bulunmayan iç içe geçmiş çelik iplikler ile örülmüş veya simetrik halkalar ile oluşturulmuş bir saat kordonu tercih edilebilir. 

Cilalı bağlantılar ile sağlanmış mat parçaların birleşiminden oluşmuş bir kordon veya Rolex tarafından dünyaya kazandırılmış her bağlantısı 3 parça ile oluşan başkan bileziği tarzında bir kordon tercih edilebilir. Ayrıca yine Rolex tarafından sunulan istiridye bileziği tarzında adlandırılan geniş ve düz görünümlü bir metal kordon ile tercih yapılabilir. 

2- Takım Elbise Mendilleri

Takım elbise ile birlikte mutlaka kravat kullanmak zorunda hissetmek yerine artık cep mendilleri kullanmak da doğru bir tercih olarak görülebilir. Desen ve renk açısından çok geniş çeşitliliği bulunan bu mendiller, katlama stilleri açısından da farklı kullanımlar oluşturmaktadır. Bu konuda örnek olarak tek noktalı katlama, iki noktalı veya üç noktalı katlama gibi çeşitler bulunmaktadır. 

Mendil katlama çeşitlerinde özellikle başkanlık katlaması olarak da adlandırılan kare katlama çok sık tercih edilir. Genellikle üçgen şeklinde bir mendil kullanımı seçilirken, bu noktada da 4 nokta katlama, kanatlı, kabarık, tarak veya puf katlama gibi seçimler yapılabilir. 

3- İnce Ve Şık Bir Cüzdan

Cüzdan, paraya, gündelik hayatta kullanımlarına ve zarafete ne kadar önem verdiğinizi gösterir. Kişisel zevkinizi ortaya çıkaran cüzdan konusunda da bahsedildiği şekilde Blaxy Leather tarafından üretilmiş Erkek Deri Cüzdan Poyraz ürünleri aradığınız ince ve şık cüzdan tarzını sağlayabilir. 

Günümüzde kabarık bir cüzdan kullanmak yerine özellikle bahar mevsimlerinde sıcağa karşı çok daha zarif, ince ve çok dolu olmayan bir cüzdan en doğru tercih olacaktır. Aslında klasik bir cüzdan, üç katlı bir cüzdan, göğüs cebi cüzdanı veya bir ince cüzdan seçmek doğru olabilir. İnce cüzdan konusunda da Poyraz Erkek Deri Cüzdan sadece 3 milimetre gibi bir kalınlık ile birkaç kart ve yeterli miktarda para taşımak için gayet doğru olacaktır. 

4- Keyifli Tonlarda Bir Güneş Gözlüğü

Bazı kişiler her ne olursa olsun güneş gözlüğü kullanmaktan uzak durabilir. Ancak güneş gözlükleri çok önemli faydalar sağlamaktadır. Estetik açıdan yüzde simetri ve kişisel bir tarz oluştururken, güneşe karşı koruma ve sağlık açısından da gözleri koruyan bir yapı imkanı sunmaktadır. Bu noktada malzeme, kalite ve fiyat açısından değişen plastik, asetat veya metal gözlükler tercih edilebilir. 

5- Doğru Boyutlu Şapkalar

Şapka, bahar mevsimiyle birlikte havalar ısınmaya başladıktan sonra en çok kullanılan aksesuarlar arasında kolaylıkla yerini almaktadır. Özellikle Panama şapkaları ince dokuması ve açık renkli kullanımı ile Güney Amerika’da en sevilen şapka türleri arasında görülmektedir. Panama şapka veya fötr şapka tarzında bir seçim yapıldığında da ısıya karşı koruma elde edilirken, sıcak bölgelerde başınızı güneşten koruyarak hava sirkülasyonu sağlayan bir tarz elde edebilirsiniz 

6- Zarif Kravat İğneleri

Erkekler için kravat vazgeçilmez bir aksesuar olarak listede yer almasa da kravat çubuğu elbette ki bu aksesuarın tamamlayıcısı olarak listede yer almalıdır. Kravat iğnesi veya kravat çubuğu gömlek ile kravatın birbirine tutunmasını sağlarken, bir merkezi parça olarak zarif bir aksesuardır. Bu aksesuar için de bütçenize uygun olarak altın, gümüş ve platin gibi birçok farklı metal ile seçim yapmak mümkündür. 

7- Yüzükler, Bilezikler Ve Takılar

Yüzük denildiğinde genellikle erkekler için klasik olarak kullanılacak yüzük çeşidi elbette ki alyans olacaktır. Ancak bazı kişiler klasik giyim ile iş hayatında bulunsa dahi farklı taşlı ve büyük boy yüzükler kullanmayı hatta birden fazla yüzük kullanmayı seçebilmektedir. Fakat bu durum mecbur kalınmadıkça tercih edilmemelidir. 

Yüzük, bilezik ve takı gibi aksesuarlar kullanılırken mutlaka sadece kıyafeti tamamlayan ürünler seçilmeli ve çok ilgi çekici bir görünüm ortaya çıkmamalıdır. Örneğin, alyans evliliği temsil ederken, büyük taşlı bir yüzük bazen içinde bulunduğunuz grubu temsil edebilir. Bu nedenle yüzük gibi aksesuarların boyutlarına ve türüne dikkat etmelidir. 

8- Kulaklığın Faydaları

Aksesuar denildiğinde klasik dışına çıkmak gerektiğinde de günümüz teknolojisi için kulaklık gibi aksesuarlar çok önemli bir yere sahiptir. İş hayatında, yürüyüş sırasında, yolculukta veya evinizde yemek yaparken kullanılabilecek kulaklıklar; müzik dinlemek, film izlemek veya radyo dinlemek için en büyük ihtiyaçların başında yer alacaktır. 

Kulaklık denildiğinde iki temel çeşit ön plana çıkmakta birlikte kulak üstü kulaklıklar veya kulak içi kulaklıklar tercih edilebilir. Hatta bu ürünlerde kablolu kulaklıklar veya kablosuz bluetooth kulaklıklar gibi tercihler yer almaktadır. Ancak seçtiğiniz kulaklık her ne olursa olsun mutlaka konforlu, sağlıklı ve uzun ömürlü bir yapıya sahip olmalıdır. 

9- Uzun Ömürlü Bir Telefon Kılıfı

Önemli bir bütçe ayırarak uzun yıllar kullanmak istediğiniz kaliteli ve keyifli bir akıllı telefon sahibi olduğunuzda, bu telefonu korumak için de bir kılıf sahibi olmanız önemlidir. Çünkü çok küçük bir kaza sonucunda ekranı kırılan ya da kasası çatlayan bir telefon kullanılmaz bir hale gelebilir. Bu tehlikeyi engellemek için hem dayanıklı hem de görünümü şık bir telefon kılıfı seçmek önemlidir. 

10- Güzel Bir Kalemin Yeri

Bu kadar aksesuar arasında bir kalemin nasıl bir yere sahip olacağı birçok kişi tarafından anlaşılamayabilir. Ancak gün içerisinde imza atmak, notlar tutabilmek veya sadece bulmaca çözmek için dahi bir kalem yanınızda bulunabilir. Hele ki takım elbise giymeyi tercih ediyorsanız, elbisenin cebinde bulunacak bir kalem size hem prestij hem de istenilen her an kullanım için fayda sağlayacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir