tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Her Gün Yanınızda Taşımanız Gereken 15 Eşya

Gündelik hayatta işine, tarzına ve görünüşüne dikkat eden erkeklerin her gün yanında taşıması gereken belirli eşyalar yer alır. Çünkü çağımızın yaşantısını kabul etmiş modern bir erkek her zaman her şeye hazırlıklı olmalıdır. 

Günümüzün konjonktürü kapsamında da erkekler için üretilen her aksesuar ve eşya, formu ve işlevi açısından birbirini tamamlayan bir niteliğe sahiptir. Bu nedenle her gün yanınızda taşıdığınız eşyalar ve kullandığınız aksesuarlar bir amaca değil birden fazla amaca hizmet etmelidir. 

Bu noktaları elde etmenin tek bir yolu veya mutlak olarak doğru bir yöntemi bulunmasa da bu eşyaların neler olduğunu ve nasıl kullanılması gerektiğini bilmek büyük bir katkı sağlayabilir. 

Bu konuda elbette ki aklınıza gelen birçok farklı aksesuar ve eşya yer alacaktır. Hatta bu eşyaları günlük olarak elbette yanınızda taşımaya da devam ediyorsunuzdur.  Ancak Blaxy Leather olarak size bu içerik sayesinde işlevsel bir şekilde yanınızda taşıyabileceğiniz eşyalar konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. 

Günlük Olarak Kullandığınız Eşyalarda Önemli Olan Nedir?

Günlük hayatınızda her zaman yanınızda bulunacak eşyalarda önemli ve belirli noktalar yer almaktadır. Örneğin, eşyanın her an hazır olması ve hemen ulaşılabilir olması önemlidir. Rahat bir şekilde kullanılabilecek olması önemlidir. Ayrıca tarz sahibi olması yani size katkı sağlaması önemlidir. 

Temel olarak cebinizde bulunan cüzdan veya anahtarlık gibi bir eşya size farklı işlevler ve pratik bir form sağlamalıdır. Bu günlük eşyalar arasında örnek olarak Blaxy Leather Erkek Deri Cüzdan Poyraz ürünü size sadece kimlik ve para taşımak gibi bir işlev değil tarzınızı tamamlamak gibi bir işlev ile de fayda sunmalıdır. Bu nedenle Poyraz cüzdan minimalist ve zarif tasarımı ile bu amacı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. 

Klasik Günlük Eşyalar Nelerdir?

Günlük hayatınızda klasik olarak yanınızda bulunacak ve her gün iş hayatı ya da günlük hayatta size fayda sağlayacak belirli eşyalar yer alır. Aslında bu eşyalar bazen kişiden kişiye değişirken, çoğu kişi ise bu eşyalar olmadan kendini eksik hissedebilir. Klasik olarak da bu eşyalar arasında telefon, cüzdan, saat, güneş gözlüğü, kalem, kulaklık, not defteri ve mendil gibi aksesuarlar yer alır. 

1- Cüzdanlar

Bir erkek için cüzdan hayatının her gününde ve her yerinde mutlaka yanında bulunması gereken en temel aksesuardır. Bu mecburi aksesuar yanınızda bulunurken de size yüksek bir fayda sağlamasına, kolay kullanılmasına ve tarzınıza katkı sunmasına dikkat etmemiz gerekir. İşte bu nedenle Blaxy Leather size Poyraz Erkek Deri Cüzdan tasarımını sunarak aradığınız sonucu daha kolay elde etmenizi sağlamaktadır. 

Erkek Deri Cüzdan Poyraz ürünü sadece 3 milimetre gibi bir kalınlığa sahip olduğu için yanınızda yeterli düzeyde kart, para ve kimlik bulundurmanıza kolaylık sağlar. Bu cüzdan içerisinde 10 adede kadar kart bulundurabilir, 3 adet hızlı kart alanını kullanabilir ve 2 adet derin saklama alanı ile nakit para veya kıymetli kartları yanınızda bulundurabilirsiniz. Üstelik tarz açısından da taba veya kahverengi gibi renkler seçebilirsiniz. 

Poyraz Cüzdan size kullanım konusunda bu avantajları sağlasa da temel olarak yanınızda gündelik olarak bulunduracağınız cüzdanda bazı noktalara dikkat etmek önemlidir. Örneğin, cüzdanda sadece ihtiyacınız olacak kadar nakit para bulunmalıdır. Çoğu zaman kullanılmayan üyelik kartları, banka kartları, kartvizitler ve kredi kartları cüzdanda bulunmamalıdır. 

Bir cüzdan içerisinde yeterli miktar nakit para, mutlaka gerekli kredi kartı, kimlik ve ehliyet gibi eşyalar yeterli olacaktır. Hatta bazı kişiler cüzdanlarında para bulundurmak yerine bir para çantası bulundurmayı seçebilir. 

2- Telefonlar

Günümüzde kapaklı veya kızaklı bir telefon kullanmayı seçen erkekler neredeyse hiç denilecek kadar azdır. Bu nedenle günümüzde neredeyse her erkekte akıllı telefon yer alırken, bu telefonlar birçok farklı ihtiyacın da ortadan kalkmasını sağlamıştır. Yani artık akıllı telefon kullanımı sayesinde laptop, saat, el feneri veya fotoğraf makinesi kullanımı ortadan kalkmıştır. 

Ancak telefonlar her ne kadar fazla işleve sahip olsa da yine de her şeyi sona ulaştırmış ve çözümü tamamen kendi üstüne toplamış cihazlar olarak görülmeyebilir. Bazı kişiler her ne olursa olsun fotoğraf çekmek için profesyonel makineler kullanabilir. Yine bazı kişiler mutlaka iş ihtiyacı için yanında bilgisayar bulundurabilir. 

Mecburi ihtiyaçlar ve kullanımlar göz önünde bulundurulduğunda da seçtiğiniz telefon Android veya IOS yazılımı ile birlikte size fonksiyonel kullanım sağlamalıdır. Ayrıca kullandığınız telefon ile birlikte güzel bir kılıf kullanmak da tarzınıza katkı sunabilir. 

3- Kol Saatleri

Bir adım öncesinde bahsedildiği gibi cep telefonları sayesinde kol saati kullanımı artık gereksiz olsa da yine de tarzınızı tamamlayan bir aksesuar için her gün yanınızda bulunabilir. Kol saatleri aslında bazı kişilerin tarzını tamamlamak için özel olarak seçtiği ve farkındalık oluşturan aksesuarlardır. Belirli markalar üzerinden seçildiğinde de daha keyifli ve özel olabilir. 

4- Güneş Gözlükleri

Güneş, toz, rüzgar, olumsuz hava koşulları gibi birçok farklı faktör gözlerinizi dünyaya karşı korumanızı gerektirecek faktörlerdir. Bu nedenle yanınızda bulunduracağınız gündelik eşyalar içerisinde güneş gözlüğü özellikle yer almalıdır. Bu nedenle ultraviyole ışınlara karşı koruma sağlayan, polarize kaplama gerçekleştirilmiş ve bazen dereceli şekilde kullanılabilecek güneş gözlüklerinizi yanınızda bulundurabilirsiniz. 

5- Kalemler

Aslında yine akıllı telefonlar akla geldiğinde, telefonlarda not tutabilme kolaylığı ve metin oluşturma rahatlığı kalem ihtiyacını da ortadan kaldırmaktadır. Ancak yine de sürekli bir şekilde imza atan veya belirli metinleri hızlı bir şekilde oluşturması gereken kişiler yanında bir kalem bulundurabilir. Kalemler tercih edilirken de şık ve özel bir dolma kalem ya da güzel bir imza kalemi gibi farklı seçimler yapılabilir. 

6- Para Klipsleri

Cüzdan adımında bahsedildiği şekilde bazı kişiler cüzdan içinde para taşımaktan hoşlanmayabilir. Bu durumda da çanta içinde veya cepte taşınabilecek şekilde küçük bir para klipsi seçilebilir. Bu klips cüzdan için hem kağıt paralar hem de bozuk paralar taşınabilir. 

7- Şapkalar

Bazı kişiler günlük hayatlarında şapka olmadan dolaşmaktan neredeyse sıkıntı duymaktadır. Özellikle yaz mevsimlerinde güneşten korunabilmek ve tarz elde etmek için kullanılan şapkalar, kış mevsimlerinde ise yağmur ve rüzgardan saçlarınızı korumak için fayda sağlayacaktır. 

Şapka diğer aksesuarlara göre daha spesifik bir yere sahip olduğu için de takım elbise ile uyumlu bir fötr şapka veya spor kıyafetler ile uyumlu bir beyzbol şapkası seçmek mümkündür. Ancak tarzınıza bağlı şekilde bir askeri renk şapka veya keyifli bir kasket dahi seçilebilir. 

8- Kulaklıklar

Günlük hayatta telefonun hayatınızdaki yeri her ne kadar önemli ise telefon ile birlikte kullanılacak kulaklıklar da o kadar önemlidir. Kullanımda rahatlık hissetmenize bağlı olarak kablolu veya kablosuz seçilebilen kulaklıklar, özellikle toplum içerisinde telefon konuşmalarınızda mahremiyetinizi korumanız için size yardımcı olacaktır. Ayrıca günlük hayatta müzik dinlemek ve film izlemek gibi küçük aralar verdiğinizde de kulaklıklar gerçekten faydalı bir eşya olacaktır. 

9- Termoslar

İş hayatının yoğun temposu içerisinde kahve, çay ve sağlıklı sular gibi içecekleri sürekli bir şekilde tüketmek isteyen kişiler için de son yıllarda termos bardaklar ve şişeler klasik aksesuarlar arasına girmeye başlamıştır. Bu şişeler sıcak veya soğuk içeceğin yapısını koruyarak, bir gün boyunca içmenize yardımcı olurken, genellikle araba kullanan kişiler ve çanta taşıyan kişiler bu şişeleri yanında bulundurmayı seçmektedir. 

10- Çantalar

Çantalar gün boyunca bahsedilen tüm bu eşyaları içerisinde bulundurabilen faydalı ve aynı zamanda da karizmatik eşyalar arasında bulunur. Çanta, kullandığınız aksesuarların sayısına, giyim tarzınıza ve iş hayatındaki konumunuza bağlı olarak değişen formlarda kullanılabilir. İşlevsel açıdan da her zaman yeterli kapasiteyi sunan ve kolaylık oluşturan çantalar önemli olacaktır. 

Doğru çanta seçimi sayesinde telefon, şarj aleti, kulaklık, kalem, güneş gözlüğü gibi her eşya muhafaza edilebilir. Özellikle küçük ve zarif bir tasarıma sahip olan Erkek Deri Cüzdan Poyraz ürünü de bu çanta içerisinde yer alacaktır. 

11- Mendiller

Günlük hayatta kolayca elinizi temizlemek, yemek sonrası kullanabilmek ve öksürük/aksırık sırasında kullanmak için bir mendil gerekli olabilir. Aslında günümüzde bu açılardan kağıt mendiller daha çok seçilse de takım elbiseler ile kullanılabilecek bir mendil veya iç cepte bulunacak bir ipek mendil size bu açıdan fayda sağlayabilir. 

12- Çakmaklar

Çakmak, daha çok sigara içen insanların yanında bulundurması gereken bir eşya olsa da her gün farklı ortamlara giren ve farklı insanlarla görüşen insanlar için yine yanında çakmak bulundurması fayda sağlayabilir. Özellikle çanta taşıyan kişiler için çakma çanta içerisinde çok küçük bir yer tutarak kolaylıkla kullanılabilir. 

13- Not Defterleri

Kalem taşıyan insanlar açısından düşünüldüğünde de bu kalemi kullanabilme ve istenilen her an not alabilme açısından not defteri fayda sağlayacaktır. Özellikle gündelik notlarınızı telefon içerisinde tutmaktan hoşlanmıyorsanız, yanınızda bir not defteri bulunmalıdır. 

14- Takılar

Takılar erkek için ekstra olarak görülebilir. Ancak özellikle evli bir erkek için mutlaka alyans gibi bir takı günlük eşyalar arasında yer alacaktır. Fakat bazı erkekler gündelik hayatta mutlaka bir bileklik, kolye veya küpe kullanmayı da seçebilir. Bu tip takılar açısından da mutlaka giysiler ile uyumlu ve prestijli ürünler seçilmelidir.

15- Anahtarlıklar

Son nokta olarak her insanın yanında ev, ofis ve araba için anahtarlar yer alır. Anahtarları muhafaza etmek açısından ve bir arada tutmak açısından da anahtarlıklar önemli bir ayrıntıdır. Anahtarlık konusunda da özellikle giyim tarzınız ile uyum oluşturan ve sizi tamamlayan nitelikli bir seçim yapmak önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir