tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Seyahat Sırasında Muhakkak Yanınızda Taşımanız Gereken Eşyalar

Seyahat etmek, yolculuğa çıkmak ve tatil gerçekleştirmek aslında tıpkı spor faaliyetleri gerçekleştirmek ve kendinize katkı sunmak olarak görülebilir. Bu nedenle de spor faaliyetlerinde sırasındaki ihtiyaçlarınız gibi seyahatleriniz sırasında da mutlaka yanınızda belirli ihtiyaçlar yer almalıdır. 

Herhangi iki şehir arasında veya herhangi iki ülke arasında gerçekleştirilen seyahatlerde insanlar tıpkı bisikletçiler, koşucular veya atletler gibi çevik ve hareketli olmalıdır. Bu nedenle hiç kullanmayacağınız veya size bir tarz sağlamayacak gereksiz giysiler, aksesuarlar ya da eşyaları yanınızda taşımak yerine belirli ve muhakkak bulunması gereken eşyalara sahip olmanız daha doğru olacaktır. 

Bu konuda Blaxy Leather olarak size hazırladığımız içerik sayesinde seyahat sırasında giymeniz gereken eşyalardan, kullanmanız gereken aksesuarlara ve takılara kadar birçok farklı noktada vereceğimiz bilgiler ile yardımcı olmaya çalışacağız. Örneğin, tüm seyahat boyunca kolay ve minimalist bir kullanım elde edebilmek için Blaxy Leather ürünü olarak Erkek Deri Cüzdan Poyraz modeli tercih edilerek, sağlıklı ve kaliteli bir kullanım sağlanabilir. 

Yolculuk Sırasında Neler Giyilmeli?

Yolculuğa başladığınız andan itibaren üzerinizde belirli kıyafetler bulunmalı ve sonrasında da yolculuğun kalan bölümlerinde yine kıyafetler iyi bir şekilde seçilmelidir. Örneğin, seyahati ayrı bir şekilde planlamak gerekirse uçakta veya otobüste giyilmesi gerekenler seyahat süresine göre ve türüne göre değişebilir. 

Çıkacağınız bir yolculukta uçak ile seyahat edecekseniz, bazen rahat olması açısından bir eşofman altı giymek tercih edilebilir. Bazı kişiler ise eşofman altı üzerinde eski bir kapüşonlu giymeyi en doğru seçim olarak gösterse de öte yandan düşünüldüğünde havalimanları gayet karizmatik ve önemli noktalardır. 

Havalimanlarının karizmatik havasına dikkat ettiğinizde de uçuşlar öncesinde ne giyeceğinize daha fazla özen gösterebilirsiniz. Hatta aktarmalı uçuşlarda veya uçuş öncesinde biraz vakit geçirildiğinde, havalimanında tipik giyimli bir erkek havası sunmak çok daha heyecan verici olabilir. Elbette ki hareket halindeyken sizi sıkacak ve rahatsız edecek kıyafetler değil ama evinizin rahatlığında ki kıyafetlerden de biraz vazgeçmeniz gerekebilir. 

Uçuş Süresi Önemlidir

Elbette ki seyahat ederken giyecek elbisenizi belirlemeniz konusunda da uçuş süresi önemli bir nokta olacaktır. Örneğin, iki uzak ülke arasında çok uzun bir yolculuk gerçekleştirecekseniz, elbette ki seksi ve karizmatik kıyafetlerden vazgeçmeniz gerekebilir. 

Sadece birkaç saat sürecek örneğin Türkiye’de Ankara ile İstanbul arasında gerçekleşecek bir uçuş için ise elbette ki güzel koyu renkli bir takım elbise veya Chelsea botlar ile iyi bir spor pantolon tarzı tercih ederek karizmanızı koruyabilirsiniz. 

Seyahat İçin En İyi Pantolon

Kısa veya uzun seyahatlerde pantolon giymeyi tercih ediyorsanız, banliyö iş pantolon tarzları en doğru seçimlerden biri olarak görülebilir. Ayrıca eğer vücudunuzda karizmatik bir görüntü oluşturuyorsa, kaliteli ve şık görüntülü bir eşofman altı tercih etmek de mümkün olacaktır. 

Hava Şartlarına Göre Elbise

Türkiye’de iklim koşullarını da düşündüğünüzde, uçuş sonrasında birden tamamen ters bir iklim ile karşılaşma ihtimaliniz yer almaktadır. Örneğin, Türkiye’nin en sıcak şehirlerinden biri olan Adana’dan Karadeniz’e seyahat gerçekleştirdiğinizde, neredeyse bir mevsim değiştirmiş gibi olabilirsiniz. Bu nedenle yolculuğunun hava koşullarını göz önünde bulundurduktan sonra da üzerinize kat olarak alabileceğiniz bir elbise seçilebilir. 

Uçuşlar sonrasında karşılaşabileceğiniz bu hava değişimlerinden dolayı stratejik olarak düşündüğünüzde, katlı kıyafetler açısından da bir mont, kapüşonlu bir sweat veya yaz mevsiminde dahi giyilebilecek bir gömlek tercih edilebilir. 

Seyahat İçin Rahat Elbiseler

Eğer tarzınızı koruyarak spor ve rahat bir şekilde giyinmeyi başarabiliyorsanız, seyahat sırasında giyebileceğiniz çok rahat elbiseler de yer alacaktır. Özellikle yaz mevsimlerinde pamuklu bir tişört ve üzerinde bir hırka ya da yelek ile seyahat etmeyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca giydiğiniz pantolon ile uyumlu olacak şekilde bir kazak ya da ceket ile kombin oluşturabilirsiniz. 

Seyahat sırasında birçok kişi yeleğini tişört üzerinde tutmayı tercih eder ve ceket ise genellikle açık alanlarda giyilerek soğuk havaya karşı koruma oluşturur. Bu durumda çok ince ve kirpi bir ceket yerine bir yün ceket tercih edilebilir. Ancak yerden tasarruf etmek açısından da çok geniş bir palto tercihi yapmak doğru olmayacaktır. Ayrıca seçtiğiniz kazak, giyip çıkarma ve istediğinizde çantanıza tekrar yerleştirme açısından kolay bir kullanıma sahip olmalıdır. 

Seyahat İçin Çorap Seçimleri

Seyahat sırasında mutlaka ayaklarınızda bulunacak çoraplara da dikkat etmeniz gerekecektir. Eğer çok salaş bir tarza sahipseniz, yaz mevsimlerinde yapacağınız yolculuklarda çorap giymemeyi tercih edebilirsiniz. Ancak sonbahar ve kış mevsimlerinde bir çorap kullanmak, yolculuk boyunca ayaklarınızı tüm soğuk hava koşullarından koruyabilir. 

Genellikle uçuşlarda üst arama ve geçişler sırasında bazen ayakkabıları çıkarmak gerekebileceği için eski spor tarz çoraplar tercih edilebilir. Ancak öte yandan çorap delikleri ve kötü bir görünüm ile karşılaşmamak açısından da baldır ortası boyutlara ulaşan güzel görünümlü bir çorap seçilebilir. 

Derin Cepler Fayda Sağlar

Yolculuk sırasında cep telefonu, kimlik, kredi kartları ve minimalist cüzdanınızı yanınızda taşıyabilmek için kullandığınız elbiselerde derin ve rahat cepler bulunmalıdır. Bu tür bir yolculukta sadece kimlik, pasaport, belirli bir miktar para ve kredi kartı kullanımı yeterli olacağından Blaxy Leather Erkek Deri Cüzdan Poyraz ürününü kullanabileceğiniz şekilde yeterli derinliği oluşturan her bir elbise tercih edebilirsiniz.  

Çapraz Çanta Takmak Avantajlıdır

Göğüs bölgesine oturacak şekilde erkekler için özel olarak üretilmiş çapraz çantalar, özellikle kısa sürede seyahatler için tıpkı lüks bir cüzdan gibi kullanılabilir. Aslında bu çanta içerisinde de yine ince ve zarif kullanımı ile Poyraz Erkek Deri Cüzdan yerini alacaktır. 

Çanta içerisinde seyahat için size yardımcı olacak uçak biniş kartı, kulaklık, telefon şarj aleti gibi küçük ve gerekli tüm malzemeler yer alabilir. Ayrıca güvenlik kontrolleri ve uçak binişi öncesinde emniyet açısından da çantayı kolaylıkla takip çıkarabilirsiniz. 

Şapkalar Unutulmamalı

Genellikle uçuş sırasında gerilmiş pozisyonda geçici süre uyumak isteyebilirsiniz. Başınızı koltuğun kenarına veya cama yaslayarak uyumaya çalışırken, saçlarınız dağılacak ve uzun süren yolculuk sonrasında da saçlarınızı toplamak gayet zor olacaktır. Bu durumda seyahat sırasında yanınızda iyi bir şapka bulunması fayda sağlayabilir. 

Seçtiğiniz şapka konusunda da klasik bir beyzbol şapkası veya rahat bir bere bakım gerektirmeden çok rahat kullanılabilir. Yolculuk sırasında yanınızda bir fötr şapka veya bir Panama şapka bulundurmak ise şapkanın hasar görmesine neden olabilir. 

Seyahat Sırasında Giyilmemesi Gerekenler Nelerdir?

Seyahate çıkmadan önce giyeceğiniz elbiseleri belirlediğiniz gibi seyahat sırasında giyeceğiniz elbiseleri de iyi seçmeniz gerekecektir. Bu noktada yine ayakkabılar, aksesuarlar ve seçeceğiniz kokular göz önünde bulundurulabilir. 

Yanlış Ayakkabılardan Kaçının

Havayolu seyahatlerinde çok fazla bağcık, cırt cırt ve düğüm bulunduran ayakkabılardan kaçınmak gerekir. İstediğiniz her an kolaylıkla sürebilecek, koku yapmayacak ve ayağınızda sıkıntı oluşturmayacak sportif ayakkabılar seçmek her zaman doğrudur. 

Fazla Metal Aksesuar Bulundurmayın

Uçuş öncesinde vücudunuzda fazla metal oluşturacak aksesuarlar, havalimanı giriş ve çıkışlarında sizin için yorgunluk oluşturacaktır. Elbette yanınızda bir telefon, güzel bir kolye veya alyans tarzı bir yüzük bulunabilir. Farklı yüzükler, anahtarlıklar veya kolyeler gibi metal aksesuarlardan kaçınmak gerekir. 

Sert Ve Ağır Kokular Tercih Etmeyin

Elbette uçuş öncesinde ter kokusu ve vücut kokularını engellemek için bir parfüm ve kolonya kullanmak faydalı olacaktır. Ancak çevrenizdeki insanların rahatsız olabileceğini düşünerek, kapalı ortamda bulunduğunuzu da hesaba katarsanız, ağır bir parfüm veya çok fazla koku kullanmaktan kaçınmak gerekir. 

Otobüs Ve Tren Seyahatleri İçin Ne Giymeli?

Havayolu seyahatleri için hava limanları ve uçak ortamlarına uygun bir şekilde giyiminize dikkat ettiğiniz kadar otobüs ve tren saatleri için de bazı noktalara dikkat etmek önemlidir. Aslında çoğu zaman benzer kurallar geçerli olsa da rahat ve kat kat giyinmek için pratik kıyafetler seçmek doğru olacaktır. 

Havalimanları daha tarz ve kendine has havası bundan ortamlar olsa da halk otobüslerinin bulunduğu otogar ile tren istasyonları biraz daha sofistike bir tarza sahiptir. Bu yüzden daha rahat ve seyahatin daha uzun süreceğini düşünmeniz ile birlikte de gündelik kıyafetler giymeyi tercih edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir