tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Kesinlikle Kaliteli Olması Gereken 5 Erkek Aksesuarı

Erkeklerin gündelik hayatta giyim kombinasyonları ile birlikte kullanmaları gereken birçok önemli aksesuarı yer almaktadır. Profesyonel bir yere sahip olan bu aksesuarlar, genellikle büyük bir gereklilik olarak da kullanıldığı için bu mecburiyeti biraz daha estetik ve faydalı hale getirmek açısından da yüksek kaliteli seçimlere önem vermek gerekmektedir. 

Yıllar boyunca aldığınız eğitim ve elde ettiğiniz iş tecrübeleri sonrasında iş dünyası içerisinde sağlam bir yere sahip olduğunuzda, bu hatırı sayılır konumu özenli bir şekilde korumanız da gerekir. Bu durumda kendinize olabildiğince özen göstermeniz ve giydiğiniz her şeyden saçınıza, sakalınıza, kişisel bakımınıza ve kullandığınız aksesuarlara kadar her noktaya dikkat etmeniz gereklidir. 

Kendine özen gösteren, kullandığı giyim ürünlerine, aksesuarlarına değer veren, gerçekten iyi para harcayan herkesin bildiği üzere özellikle 5 farklı temel aksesuarın mutlaka yüksek bir kaliteye sahip olması önemlidir. Elbette bu aksesuarlar arasında da

  • Şık bir kravat,
  • İyi bir deri çanta,
  • Gerçek ve estetik bir deri cüzdan,
  • Sağlıklı ve estetik ayakkabılar,
  • Kaliteli ve dayanıklı bir kol saati yer almaktadır. 

Eğer bahsedilen bu aksesuarlara özen göstermeden sadece giyiminize, çevrenize, yani arabanıza, ofisinize veya yaşadığınız eve özen gösterirseniz, bazı şeyler eksik kalacaktır. Gündelik hayatta kullanacağınız bu aksesuarları da mutlaka iyi bir şekilde seçmeli ve her gün düzenli bir şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Yani aslına bakarsanız hayatınızı tamamlayacak kapsamında aksesuarlar kendinize yapacağınız en iyi yatırım olacaktır. 

Bu yatırımı gerçekleştirirken alacağınız aksesuarların kaliteli ve gerçekten doğru olmasını istediğiniz de de aslında temel olarak bilmeniz gereken ayrıntılardan birisi de bazen yüksek ücretler ödemeniz gerekeceğidir. Bu durumda da örnek olarak Blaxy Leather markasında üretilmiş Erkek Deri Cüzdan Poyraz gibi lüks bir erkek deri cüzdan veya gerçek bir deri ayakkabı temin etmeniz, sportif veya klasik olarak gerçekten nitelikli bir saat sahibi olmamız gibi noktalar yer almaktadır. 

Gelin şimdi birlikte içeriğimiz kapsamında dikkat etmeniz gereken bu 5 farklı aksesuarı teker teker inceleyelim ve yapmanız gereken seçimlerdeki temel kıstas noktalarını gözden geçirelim. 

1-Kravat Çeşitliliğini Geniş Tutmak

İş dünyası içerisinde bilhassa takım elbise ile yaşamaya devam eden ve takım elbise giymek zorunda kalan her çalışanın, mutlaka kravat sahibi olması gerekir. Dört mevsim boyunca takım elbisenin tamamlayıcı aksesuarı olan kravat düzenli olarak kullanılan ve takım elbiseyi hatta insanın fiziki görüntüsünü değiştiren önemli bir aksesuardır. 

Klasik erkek giyimi denildiğinde kravat çok önemli bir yapıya sahip olurken, tarihi açıdan bakıldığında da çok önemli bir yere sahiptir. Çünkü yüzyıl savaşlarının yaşandığı dönemde Kral XIII Louis tarafından Fransa’da popüler hale gelmiş olan kravat, Hırvat askerleri tarafından savaşın dönüşünde daha prestijli görüntü elde edebilmek için kullanılmış bir aksesuardır. 

Bir kravatın kaliteli olduğunu anlayabilmek için özellikle üretim kumaşına dikkat etmek önemlidir. Çünkü iyi bir kumaş kullanıldığında, kravat düğümlenirken gerçek ve düzgün bir görüntü ortaya çıkar. Örme ve ipek kumaşlar kırışmadan genellikle çok kaliteli ve düzgün bir kravat bağı ortaya çıkarabilir. 

Kravatın hazırlanması yani tasarımı sırasında kumaşın nasıl kesildiği de önemli bir ayrıntı oluşturur. Bu açıdan kumaşın uç kısmında 45 derece gibi bir açı ile dilimlenmiş olması en doğru tercih olacaktır. Bu sayede kullandığınız kravat üzerinizde çok daha doğal bir şekilde kalacak ve hareket edecektir. Hatta üzerinde iyi bir kravat iğnesi bulunan el ile dikilmiş bir kravat kullanmak en doğru seçimlerden birisidir. Elle dikilmiş kravatlarda genellikle kravatın her iki ucunda geniş bir yatay dikiş bulunduğunu görebilirsiniz. 

2-Paraya Kıyın Ve Deri Çanta Kullanın

İş hayatında isterseniz klasik giyim isterseniz spor giyim ile hayatınıza devam edin mutlaka taşıyacağınız teçhizatları yanınızda bulundurmak için bir çanta ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda da klasik veya spor çanta kullanımı tercih etseniz dahi paraya kıymanız ve gerçekten iyi bir deri çanta sahibi olmanız önemlidir. 

İyi bir deri çanta içerisinde çok yüksek rakamlar ile temin ettiğiniz bilgisayarlar, telefonlar, tabletler, iş dosyaları veya gün boyunca gerekecek aksesuarlar yer alacaktır. Bu konuda çanta için deri kalitesi göz önünde bulundurulduğunda, nitelikli evrak çantaları için 1. sınıf bir deri yani en doğru deri malzeme kullanılmış olması gerekmektedir. 

Daha ekonomik bir tercih gerçekleştirmek ancak kalite açısından da yine de yüksek bir miktara katlanmak açısından da üst tane cildi düzeltilmiş deri ile üretilmiş bir çanta kullanımı seçilebilir. Suya dayanıklı bir yapı ile birlikte uygulanan deri ise biraz daha düşük kalite olsa da yine de hatırı sayılır bir fiyat ile elde edilebilir. Bugün deri çanta kullanımında seçilen en kaliteli deri ise İtalya, Fransa ve İngiltere gibi ülkelerde ortaya çıkmaktadır ve çantanın yapıldığı yere dikkat ettiğinizde bu kaliteyi görmeniz mümkündür. 

3-Cüzdan Seçiminde Estetik Ve Minimalizm

Cüzdan elbette ki gündelik hayatınızda yanınızda bulacak en önemli aksesuar olacaktır. Ancak eski zamanlarda yapılan hatayı tekrarlamamak açısından artık estetik, ince ve minimalist bir cüzdan tercih etmek önemlidir. Çünkü yeni dönemde erkekler cüzdan içerisinde sadece önemli konumda bulunan kimlik, ehliyet, yeterli miktarda para ve mutlak gereklilik oluşturan banka kartları ile dolaşmalıdır. 

Aksesuarlarınızı tamamlama konusunda gerçekten iyi bir deri cüzdan talebiniz bulunuyorsa, bu konuda da Blaxy Leather en iyi seçimleri yapmanıza yardımcı olacaktır. Blaxy Leather sunduğu Erkek Deri Cüzdan Poyraz kalitesi ve markası ile birlikte sizi aradığınız minimalist ve estetik tarzı kesin olarak sağlayabilir. 

Gerçek kalitede sırçalı deri sayesinde üretilmiş olan bu cüzdan, yanınızda gereken kart ve yeterli miktarda parayı taşımak için ideal bir kalınlık ve boyuta sahiptir. 3 milimetre gibi 1 kalınlık ile üretilen bu cüzdan, 10 adet kart saklama alanı ve 2 adet para saklama için oluşturulan derin saklama alanı ile birlikte minimalist bir yapıya sahiptir. 

Bu tarz bir cüzdan gündelik hayatta ister spor giyim yani kot pantolon veya tişört isterseniz takım elbisenin iç cebinde rahatlık da ikiye katlanarak keyifli ve zarif bir şekilde kullanılabilir. 

4-İyi Ayakkabı İyi Bir Yatırımdır

İyi bir ayakkabı tercih etmek hem sağlığınızı koruyacak hem de tarzınıza estetik katacaktır. Sağlam deri malzeme ile üretilmiş iyi bir ayakkabı veya gerçekten kaliteli malzeme ile üretilmiş bir spor ayakkabı hatırı sayılır bir meblağ ödemeniz karşılığında temin edilebilir. 

Ayakkabı sizi gün boyunca taşıyacak, hayatınıza kolaylık katacak ve hareket enerjinize katkı sağlayacak bir aksesuardır. Bu nedenle gündelik hayatınızda ve iş hayatınızda en iyi uyum oluşturacak şekilde doğru renkler, boyutlar ve kesimler ile ayakkabı seçimleri yapmanız gerekecektir. 

5-Mutlaka Kaliteli Bir Saatiniz Olmalıdır

Aslında günümüzde cep telefonları saat kullanımını neredeyse ortadan kaldırsa da aksesuar anlamında ve estetiği sağlayabilmek açısından kaliteli bir kol saati her zaman doğru bir seçim olacaktır. Yani zamanı takip etmek açısından bir kol saati ihtiyacınız bulunmasa dahi kişisel tarzınızda tamamlayıcı bir etki elde etmek açısından kol saati önemli bir yere sahiptir. 

Bu konuda gerçekten lüks ve estetiğe önem veren insanlar Rolex gibi bir marka tercih ederken, çok daha sportif bir tarzı benimseyen insanlar ise Diver’s gibi bir seçim sağlayabilmektedir. Kaliteli bir saat konusunda da özellikle saatin iyi bir ağırlığının bulunması, markanın saat üzerinde kazınmış olması ve çizik ya da çatlak bulundurmaması gibi pürüzsüz bir görünüşü olması önemlidir. 

Genel Anlamda Erkek Aksesuar Özellikleri

Bahsedilen tüm erkek aksesuarlarına kısa bir bakış atılması gerekirse, iş dünyası için kaliteli bir kravat ilk noktada bulunacaktır. Sırçalı deri ile üretilmiş kaliteli bir çanta tüm evraklar ve aksesuarlar için iyi bir barındırıcı oluşturacaktır. 

Kaliteli bir cüzdanı yanınızda bulundurduğunuzda, örnek olarak Erkek Deri Cüzdan Poyraz kullanımı ile birlikte para harcama ve kimlik gösterme sırasında gayet estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Gerçek ve sağlıklı bir ayakkabı, gündelik yaşantınızda sizi daha güçlü bir hale getirecektir. Son noktada iyi bir saate sahip olmak, sizi daha ayrıcalıklı bir görüntüye kavuşturacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir